Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Разбира се, че ще греят и с тия 50А през 3-4ри усилвателя, смятай, колко ток ще минава през всеки.. :idea:
https://mekelektro.ru/bg/connection-and ... bands.html
papalin4o - специалист
Ето така смятам да ги свържа, но само с едно по-мощно захранване:



Просто това ми е най-удачното решение, понеже всичко това ще бъде на 30см от земята, един вид като скрито осветление под цокъла на къщата и ще ми осветява пътеките около нея.
fox_vt - майстор
На клипа не случайно са три а не едно захранване.Разбирам те че според обстоятелствата ти е по лесно само с едно захранване ама ако беше удачно това нямаше да има толкова много електроцентрали по света а щеше да е само една.И все пак да разбирам че не е проблем да пуснеш по цялата дължина на лентата захранваща линия.Ако да то сложи кабел със нужното сечение и разклонявай от него към усилвателите.За икономия може степенчато в низходяща прогресия да намаляваш сечението на линията след всеки усилвател за икономия на пари.
papalin4o - специалист
Да, прав си!
Какво да е сечението на кабела обаче?
nikolov333 - майстор
Колкото по-дебел, по-добре.. Ако можеш сложи минимум 2х16мм2.. :partyman:
papalin4o - специалист
Ако сложа кабел за 220V /мостовак/ ?
nikolov333 - майстор
Какъвто и да сложиш първо пробвай на "сухо",защото пада на напрежението при 12V и 30 м кабел ще е сериозен и при всички положения ще се наложи да минеш към някой от другите варианти.. На първо време свържи кабела, към едно захранване и премери, колко волта е напрежението на 30-тия метър..
papalin4o - специалист
Ами то като се замисля, няма да ми е нужно 30м кабел, а 20м., защото последният 10ти метър ще бъдат две LED ленти и след тях няма да има усилвател.
nikolov333 - майстор
При всички положения най-добре е захранването ти да е монтирано близо до средата на лентите и да пуснеш в ляво и дясно от него две линии с многожилен меден проводник 2х6/10мм2, които да са максимум 10м, за да имаш поносим пад на напрежението .. За всички други варианти с едно захранване кабела става с огромни сечения за да нямаш голям пад..

Прикачен файл

ргб.jpg
ргб.jpg (32.95 KиБ) Видяна 2719 пъти
papalin4o - специалист
За съжаление няма как захранването да бъде в средата :(
Единственият ми вариант е само в началото /от гаража/

Тема "Въпрос за RGB LED лента 30 метра." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: