Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vesi_sd - помощник
Здравйте!
До вчера бойлера си работеше и при включване в контакта се чу силен гръм. Видях, че е паднал предпазителя на таблото и при второ включване отново същото. За мерих с мултицед нагревателия и се чува звук, че връзката не е прекъсната. След второто включване отново замерих с мултицед направо на щепсела и отново се чу звук, че няма прекъсване на връзката. Отворих капака и направих няколко снимки. Видях, че пише R и N и премерих фаза на R и минус на N, незнам дали така трябва да бъде. Ще очаквам съвети откъде да почна за да отстраня проблема.

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
plamen6703 - майстор
вт сеп 04, 2018 8:17 pmvesi_sd написа:
Видях, че пише R и N и премерих фаза на R и минус на N, незнам дали така трябва да бъде. Ще очаквам съвети откъде да почна за да отстраня проблема.
Преди време правих интервю за работа като търсех електротехник, интервюто приключи в момента, в който се появи "минус на N" :wink:
Най-доброто, което можеш да направиш в твоя случай е да потърсиш помощ от компетентен човек да ти ремонтира бойлера.
Има опасност да се самоубиеш! :partyman:
DMN - майстор
vesi_sd написа:
До вчера бойлера си работеше и при включване в контакта се чу силен гръм.
Това също е смущаващо. Бойлерът в контакт ли го включваш?
sstefanov - майстор
Ако не се самоубиеш с ток, ще се взривиш с бойлера!

Така че единзствения изход е да дойде квалифициран електротехник.
tzetz009 - специалист
Бойлер , захранен с мостов кабел и щепсел ! Любимото ми !

:vom: :vom: :vom:
fox_vt - майстор
вт сеп 04, 2018 8:35 pmplamen6703 написа:
вт сеп 04, 2018 8:17 pmvesi_sd написа:
Видях, че пише R и N и премерих фаза на R и минус на N, незнам дали така трябва да бъде. Ще очаквам съвети откъде да почна за да отстраня проблема.
Преди време правих интервю за работа като търсех електротехник, интервюто приключи в момента, в който се появи "минус на N" :wink:
Най-доброто, което можеш да направиш в твоя случай е да потърсиш помощ от компетентен човек да ти ремонтира бойлера.
Има опасност да се самоубиеш! :partyman:

Един бивш колега много на „ ти ” с тока на L обяснението му е L = лошо,на N=няма 😁
KingLin - майстор
вт сеп 04, 2018 10:43 pmfox_vt написа:
Един бивш колега много на „ ти ” с тока на L обяснението му е L = лошо,на N=няма 😁
Ахахахаха това го крада :lol:

Към автора: викай си електротехник да ти оправи проблема че като нищо не разбираш няма как да ти обясни някой къде е проблема. Мен ми се иска да ти обясня ама няма да ме разбереш и ако те тресне тока ще се чувствам виновен а искам да спя спокойно.
moimoimoi - майстор
бойлера трябва да е заземен. за целта захранващия кабел трябва да се смени с трижилен кабел ,естествено и контакта трябва да е заземен

тоя бойлер е от най скапаните, ако искаш си купи друг,нов.
а ако искаш да го ремонтираш то проблема е или в нагревателя ,или в синия терморегулатор или в червеното копче
за начало изключи тока, и издърпай синия терморегулатор така че да се отдели от бойлера,после пусни тока и ако не гръмне то проблема е в нагревателя, ако гръмне значи е от терморегулатора или червеното копче
Andri01 - майстор
И ако видиш, че започва да гърми....бягай на двора и по далеч от къщата,че керемидите са тежки!! :( :partyman:
vesi_sd - помощник
ср сеп 05, 2018 7:20 ammoimoimoi написа:
бойлера трябва да е заземен. за целта захранващия кабел трябва да се смени с трижилен кабел ,естествено и контакта трябва да е заземен

тоя бойлер е от най скапаните, ако искаш си купи друг,нов.
а ако искаш да го ремонтираш то проблема е или в нагревателя ,или в синия терморегулатор или в червеното копче
за начало изключи тока, и издърпай синия терморегулатор така че да се отдели от бойлера,после пусни тока и ако не гръмне то проблема е в нагревателя, ако гръмне значи е от терморегулатора или червеното копче
Благодаря за съвета!
Ще извадя терморегулатора от нагревателя на бойлера и ще го включа. Предпазителя на таблото пада за секунда, когато се чуе това гърмене. Аз го включвам бойлера от таблото така, че ще бъда на разстояние от него.

Тема "Бойлер Елдом Инвест - дава на късо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: