Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
Малко след дъжд качулка, ама при 9000Lm ще имаш осветеност над 300Lx в съществената част на помещението, което е супер - може и да се бродира. Мисля, че ще е добре, въпреки, че по сега действащия стандарт в помещение за четене се изискват 500Lx на работното място. Има обаче особеност - при работа с компютри нормата е 300Lx и кагато е документи + компютри може да се тълкува.
Според мен >300Lx са добре, защото от >500 почти почват да болят очите, а и мониторите трябва да са супер за да надвият на лампите.
Можеш да пробваш като сложиш трите, но да ги светваш 2+1 или ако светят много да смениш адаптерите с такива за по-малък ток.
nikolov333 - майстор
Да. Те при мен и трите панела се палят от отделни бутони през тригерни релета, така, че не е проблем да работят по един или в комбинация..
Virtex - майстор
Понеже мозъка, който управлява почти всичко лесно може да се излъже визуално, ещо такова като заместител на истински прозорец може да се окаже полезно при теб:



Може да се сложи осветление с възможност за промяна на цветната температура и да се имитират различни часови периоди. Може и да се 'автоматизира' - сутрин да е 'студена', вечер да отива към 'топла' светлина.

Идеята е, че при липса на прозорец е кофти тръпка, но ако се монтира нещо такова ефекта се намаля, защото в един момент се приема светлината за даденост :)
nikolov333 - майстор
Хитро е като идея.. ще го помисля при пребоядисването, къде мога да го приложа..
nikolov333 - майстор
Панелите 30w на 4000к ми дойдоха много синеещи като светлина, иначе светеха достатъчно силно, но ги смених с 3000К и сега жълтеят повече, но изглежда по-тъмно с тях. Това както и да е, все още мога да ги сменя с 40W-ви, но ме дразни, че имат леко мигане, като ги снимам с видеокамерата на телефона макар, че са маркови и с драйвери OSRAM.. Та от интерес какво имат "вътре" разглобих единия панел и драйвера, докъдето е безопасно за работата им в бъдеще, че са и с 5-години гаранция..

Лед лентите са само две на двете насрещни части от рамката.. Та питам се що така имат трептене и може ли да се избегне това..
Замислям се дали, да не ги върна и да взема да си направя едни, с маркови лед ленти с резистори..
Прикачен файл:
IMG_20180921_213911.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180921_214436.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180921_214337.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180921_213834.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180921_214347.jpg
ESPACE - майстор
Нищо Osram не виждам по снимките. :?
mironcho - специалист
Преди 2-3 години Осрам продават производството на осветителни тела на китайци. Ledvance е новата им търговска марка защото марката Осрам съществува и се изпозва от оригиналната фирма (вторият по големина производител на LED чипове). Твърдят, че всичко :? все още се прави в Германия и поддържат съответното качество.
nikolov333 - майстор
съб сеп 22, 2018 8:03 amESPACE написа:
Нищо Osram не виждам по снимките. :?
.. и етикета на панела съм снимал за недовиждащите.. :-D
ESPACE - майстор
Съдейки по платката на драйвера това си нискобюджетен джик-так и по нищо не прилича на нещо истинско направено от Osram. За панела не знам.Поне като знам какво представляваха платките на баластите им за лум. лампи при това отпреди 10години.
Последна промяна от ESPACE на съб сеп 22, 2018 7:25 pm, променено общо 2 пъти.
nikolov333 - майстор
И мен драйвера ме съмнява с това мигане на панела, но си тежи, което донякъде е признак на качествен джик-так.. :-D

Тема "Препоръки за ЛЕД панел за вграждане в окачен таван!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: