Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
Снимай моля те платката и от горната страна че ми стана любопитно.
nikolov333 - майстор
Не мога да я извадя нещо, съпротивлява се..и май има някаква заливка вътре, но тежи сякаш има траф вътре, доколокото виждам пистите от страна на силовото захранване..
zz_stefanov - майстор
Може направо да е залепено с термопроводящо лепило.
Аз виждам доста студени спойки. :)
lov - майстор
Щом си ги отворил ръгай по един кондензатор около 100 µF в паралел на лентите и ще спре да мига. Монтаж с кабелче от вънка да драйвера. Спестяват си го китайчетата от икономия. :lol:
Пробвано работи. :)
nikolov333 - майстор
Баш тоя съвет чакам, че и аз мислех за кондензатор, но не бях сигурен, че помага при "маркови"драйвери.. :partyman:
fox_vt - майстор
Затова купуваш си китаец и като не ти харесва си го модифицираш. Реално на теб ти трябва тялото на панела. Лентата и драйвера каквото и да си мислиш идва от китай независимо каква щампа има,,ако има. Това е толкова елементарна техника че да се иска трицифрено число е просто смешно.
nikolov333 - майстор
+1.. имам още два три дни да ги върна в 14 дневния срок. Мога да взема примерно тези тела и да си ги модифициран с каквито ленти харесам..
http://www.led-bg.com/bg/product/dtd-600-x-600-rm-40w
lov - майстор
Драйвера следи тока и го държи в зададения параметър и друго го не интересува.
nikolov333 - майстор
Ще сложа кондензатора за проба и ако не мигат, сигурно ще ги оставя заради гаранцията.. само да измисля къде да забода кондензатора за да окепазявам панела.. май най-добре ще е, да е на клемите на изхода на драйвера, от където е свързана захранващата букса за панела..
fox_vt - майстор
Когато купих моя китаец беше към 50-60 лв. Другите най евтините намирах все по 100+ лв,хиразин беше пуснал в една тема за някакви маркови по 200-300 лв което както и да го погледнеш е за хора непознаващи парите. Както и да е. Бях се замислил да си направя сам панел все пак е два метра лента и драйвер за 20-30 лв. Намерих опалов плексиглас с опция рязане по размер,подходящ профил за окрайчване и остана само кутията . Като ударих чертата излезе около 60 лв цялата работа тъй като губя от куриери. Панела ми е със залепени краища и не мога да го отворя но това ще се промени след като изгори. Интересно е че драйвъра ми е за 55волта по спомен което пък ме спря да го сменя със димируем защото с такива параметри е цифра.
Пп като се спомена за мигане гледах го с телефона нищо не видях на лентата на кухненското също както и на всички джик так лампи в целия апартамент. Единствено плафона в коридора мига който е със пет COB светодиода и захранване за 12 волта и после драйвер за всеки 12/3 волта,най вероятно е от това.

Тема "Препоръки за ЛЕД панел за вграждане в окачен таван!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: