Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Моля да ми препоръчате ЛЕД панел и колко броя ми трябват за офис/стая 15м2.. В момента е осветено с 3 броя тела, всяко с по 2бр. OSRAM DULUX L 55W/840, но принципно мога да сложа от 4 до 6 бр.макс за да е осветено навсякъде с по маломощни панели. Има ли проблем с подблещаването понеже намирам и панели с покритие срещу това, но са с малък ъгъл на светене май.. С какъв ъгъл на светене е добре да са.. ? Важно ми е да не мигат и да са с качествени компоненти..
fox_vt - майстор
У дома в стая 11 кв един панел може да видиш мравките дали са мъжки или женски. Мощноста му е май около 40 вата. Не мога да си представя три такива панела в 15 кв стая. Незнам дали има по маломощни от 30 вата. Иначе при гледане към него не заслепява грам,със опалов плексиглас е поне на такова го правя.
nikolov333 - майстор
Точно за това питам колко панела да сложа, понеже знам какви са разликите в осветеността . Важно ми е панелите да са с маркови компоненти и много добри показатели, понеже цял ден съм в офиса и държа да работя на качествена светлина..
DMN - майстор
nikolov333 написа:
понеже цял ден съм в офиса и държа да работя на качествена светлина..
Ееее...това е кофти, щом и през деня се налага да работиш на изкуствена светлина... Няма ли начин за повече естествена светлина през деня на работното ти място?
nikolov333 - майстор
За съжаление няма, понеже офиса е приземен и външната стена е една.. бетонна. Монтирал съм един голям прозорец и вратата е стъклена, но няма достатъчно светлина за работа и с очите не ме бива вече, а работата ми е с документи и ситни цифри по тях..

П.П.Поради липса на конкретни препоръки, поръчах https://www.ledvance.com/tech/products/ ... 01_2692685
valentino76bs - майстор
Здравей, монтирах скоро такива 60 тела в една голяма зала.Преди това бяха с полюлеи тройки и даваха много хубава пръсната светлина но собствениците искаха нещо по модерно.Сега наблюдавам светлината в залата и лично на мен не ми харесва целия таван е тъмен иначе долу е добре светло е.Извиках хора да мерят и да кажат колко такива да купят за да светне добре и по сметки долу горе излезе на един полюлей тройка отговарят три такива( само да не бъркам може и две да са) .Тъй като тавана е мазилка и с канали направихме захранванията абе тегава работа.
Та когато ги получиш виж ги да нямат тъмни петна щото от нашите върнах сигурно повече от 10 се с едни черни петна.Вътре са с лед лента покрая само и някакви разсейватели 3,4 броя платна са .Даже имам едно в мазата го бях разкостил да видя кво има и после докато му докараме платната чудо кое къде е :)
Мисля ,че за една стая 17кв 4,5 тела от тея ще свършат работа ако искаш по силна светлина може и да се увеличи бройката.
Пиши какъв е резултата.
Само да допълня ,че тези които купихме са някакви измислени китайки(вито ,мито) и може да има съществена разлика от тези който си поръчал.
nikolov333 - майстор
Поръчах 3бр.х 30W/4000К/3000lmn/120гр-са, което си е пак толкова, като обща мощност, но и лумените са важни за осветеноста.
Панелите са на Осрам с 5 годишна гаранция по 115лв.с ДДС, понеже са от първата генерация и са ги намалили до изчерпването на бройката.
Новото зареждане ще са 165лв., но са и по-мощни и с по добър добив лумени на ват..
fox_vt - майстор
9000 лумена са си доста за 15 квадрата но ти си знаеш. Много е важно и цвета на стените какъв е.
nikolov333 - майстор
И аз съм решил да пробвам само с два.. Третия мога да го върна или да го оставя за резервен, че в момента окьоравях без едното от телата, което даде фира, понеже се пада над бюрото и баш то изгоря..
Последна промяна от nikolov333 на вт сеп 11, 2018 10:52 am, променено общо 1 път.

Тема "Препоръки за ЛЕД панел за вграждане в окачен таван!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: