Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Ей тука един клип с 500W диод и CRI >96%..
DMN - майстор
lov, и аз така мисля, а и не само аз, че човешките сетива са доста субективни, особено пък слух и зрение, а и всички други възприятия :-D .
За нюансите на цветовете някъде бях чел, че жените различават повече нюанси на цветовете от мъжете, не се сещам дали беше за всички цветове или само за определени - например червеното :? .
А и хората са казали - "Окото лъже". Ама те и уредите лъжат, и политиците лъжат, пък уж на лъжата краката били къси - ма тя лъжата отдавна вече е на колела :-D .
:partyman:
nikolov333 - майстор
Реално мозъка регистрира мигането и изкривяването от изкуствената светлина, понеже я "сравнява"с естествената, която за него е еталон, така че колкото по-близко до нея, толкова по-добре.. Явно е че лед не е съвършена технология, затова има вече и Олед и какво ли още не. Плюса на лед технологията в момента е икономичността, но като технически характеристики има и по-добри..
lov - майстор
Не съм се ровил последно да видя дали ЛЕД технологиите са успели да стигнат излъчването на тривичния луминофор но още се съмнявам. Щото до сега икономията беше ала бала маркетингов трик. Единственото им преимущество с което печелят пазара е лесната употреба.
nikolov333 - майстор
Луминофора при немарковите smd диоди деградира от температурата с времето и цветната им температура се променя към повече келвини.. за марковите нямам практически наблюения..
lov - майстор
Аз говоря за класическите луминисцентни тръби. Не че и там не деградира но доста по бавно. Реално нямам опита и базата за сравнение. Казвам това което съм чел преди време а неща се променят доста бързо в тази област и може да съм изпуснал влака. :lol:
ESPACE - майстор
При класическите лум. тръби има такива които са специално за работа с цветове, напр. в полиграфията като тези.Една тръба е над 40$
Изображение
lov - майстор
Е то вече има много новости от преди 30 лета. :-D Тогава върха на технологиите, :lol: пури със студена бяла, бяла дневна и жълта. И натриеви но с тях само индиректно осветление и комбинация от пурите и с нажежаема жичка докато го догодим и им хареса.
nikolov333 - майстор
Върнах ги днеска и поръчах от другите тела с перспектива за модване.. някога :-D
ben84 - специалист
вт сеп 25, 2018 12:49 amlov написа:
Не съм се ровил последно да видя дали ЛЕД технологиите са успели да стигнат излъчването на тривичния луминофор но още се съмнявам. Щото до сега икономията беше ала бала маркетингов трик. Единственото им преимущество с което печелят пазара е лесната употреба.
Чист маркетингов трик е според мен, да смениш натриевите лампи на улицата с "икономични" ледове.

Тема "Препоръки за ЛЕД панел за вграждане в окачен таван!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: