• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,в коридора ми имам 6 лампи с два ключа девиатор. Сега искам да монтирам инфрачервен сензор тъй като децата ми постоянно забравят осветлението включено, освен това този сензор искам да го изключвам защото използваме коридора по-някога за гости и когато няма да има движение той ще ми изключва осветлението. Молбата ми е да ми изпратите схема на свързване като инфрасензора може да го изключвам само от единия ключ предполагам че трябва да двоен
С поздрави Иво
ben84 - специалист
Прикачен файл:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg (107.92 KиБ) Видяна 1273 пъти
tzetz009 - специалист
съб сеп 15, 2018 2:35 pmИво 73 написа:
......... тъй като децата ми постоянно забравят осветлението включено ...... и когато няма да има движение той ще ми изключва осветлението.
:? Вие каква "логика" търсите , защото аз нещо съвсем изобщо не ми "вдява иглата" !!!

Обучението на деца да гасят ламБите , завършва със смяна на същите от по 2W и 5W LED !

Относно смяната (така се разбира :hilfe: ) на девиаторен ключ с двоен(сериен) такъв си го избии от главата съвсем перманентно !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
preslav - майстор
съб сеп 15, 2018 2:35 pmИво 73 написа:
Здравейте,в коридора ми имам 6 лампи с два ключа девиатор. Сега искам да монтирам инфрачервен сензор тъй като децата ми постоянно забравят осветлението включено, освен това този сензор искам да го изключвам защото използваме коридора по-някога за гости и когато няма да има движение той ще ми изключва осветлението. Молбата ми е да ми изпратите схема на свързване като инфрасензора може да го изключвам само от единия ключ предполагам че трябва да двоен
С поздрави Иво
Можеш да си сложиш стълбищен автомат, има такива с блокировка да светят лампите постоянно.
kozl - майстор
Аз па се чуда защо трябва да се изключва инфрасензора :?
Примерно аз съм дублирал PIR-а с ключ та да не ми гасне осветлението като работя нещо, но пък с това с дублиране па се случва да забравям осветлението денонощно да свети.
Последна промяна от kozl на пон сеп 17, 2018 7:37 am, променено общо 1 път.
съб сеп 15, 2018 6:18 pmpreslav написа:
съб сеп 15, 2018 2:35 pmИво 73 написа:
Здравейте,в коридора ми имам 6 лампи с два ключа девиатор. Сега искам да монтирам инфрачервен сензор тъй като децата ми постоянно забравят осветлението включено, освен това този сензор искам да го изключвам защото използваме коридора по-някога за гости и когато няма да има движение той ще ми изключва осветлението. Молбата ми е да ми изпратите схема на свързване като инфрасензора може да го изключвам само от единия ключ предполагам че трябва да двоен
С поздрави Иво
Можеш да си сложиш стълбищен автомат, има такива с блокировка да светят лампите постоянно.
Благодаря за предложението.
съб сеп 15, 2018 6:55 pmkozl написа:
Аз па се чуда защо трябва да се изключва инфрасензора :?
Примерно аз съм дублирал PIR-а с ключ та да не ми гасне осветлението като работя нещо, но пък с това с дублиране па се случва да забравям осветлението денонощно да свети.
Здравей,нали писах защо искам да си изключвам сензора,като ми дойдеш на гости и като седнем в коридора да не стоим на тъмно,за това искам тази схема :? Ако знаеш как да го направя просто нарисувай го и ми го прати.
Благодаря
съб сеп 15, 2018 4:36 pmtzetz009 написа:
съб сеп 15, 2018 2:35 pmИво 73 написа:
......... тъй като децата ми постоянно забравят осветлението включено ...... и когато няма да има движение той ще ми изключва осветлението.
:? Вие каква "логика" търсите , защото аз нещо съвсем изобщо не ми "вдява иглата" !!!

Обучението на деца да гасят ламБите , завършва със смяна на същите от по 2W и 5W LED !

Относно смяната (така се разбира :hilfe: ) на девиаторен ключ с двоен(сериен) такъв си го избии от главата съвсем перманентно !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Здравей,първо смених лампите 3W LED и продължавам с ОБУЧЕНИЕТО на децата ми.И защо не ти вдява иглата аз не мога да разбера нали обясних първо че искам сензор като мога да си го изключвам когато ми дойдеш на гости да не стоим на тъмно.
tzetz009 - специалист
:-D Добре де , примерно идвам ти на гости , и сега ние в коридора на крак ли ще пием ! ( шегичка , малка , невинна ) ! :-D

Или имаш маса в коридора и го ползваш за трапезария !

Не се обиждай , не се разбра какво ти представлява жилището , а аз просто пиша от позицията на човек , живеещ в къща , с трета маса на верандата (на която съм в момента :cool: ) и четвърта маса под шатрата на двора !

:partyman: :partyman: :partyman:
нед сеп 16, 2018 9:22 pmtzetz009 написа:
:-D Добре де , примерно идвам ти на гости , и сега ние в коридора на крак ли ще пием ! ( шегичка , малка , невинна ) ! :-D

Или имаш маса в коридора и го ползваш за трапезария !

Не се обиждай , не се разбра какво ти представлява жилището , а аз просто пиша от позицията на човек , живеещ в къща , с трета маса на верандата (на която съм в момента :cool: ) и четвърта маса под шатрата на двора !

:partyman: :partyman: :partyman:
Да колега живея в апартамент,и ползвам коридора за трапезария имам маса и столове само че е тъмен и затова ползвам осветление.
поръчах си вече сензора,знам как да го монтирам,то било много просто не съм се занимавал с електротехника от както съм завършил училище 1991 г.
Ако случайно някой ден минаваш през Германия отбий се на гости, ще почерпя.
  • 1
  • 2

Тема "Инфрасензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: