Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам въпрос относно бушон този тип ---> http://telstarbg.com/components/com_jsh ... 101-6A.JPG

Когато натисна червеното копче за да изключи бушона, той продължава да бъде включен (ток има).
Въпросът ми е , ако оставя този бушон и стане ситуация да изключи, а той неможе, как изгаря или точно какво се случва в този случай?
DundyTheCroc - майстор
Развиваш го, засилваш го към коша и си слагаш нормален стопяем предпазител. Какво ще се запали със стария е божа работа, може да е само кабел, може цялото жилище.
Duke_BG - специалист
Това е автоматичен предпазител - по същата логика може и някой по-нов да не изключи.

така че ако си купиш ментак който не е одобрен за употреба може и да не успее да изключи когато трябва без значение какъв монтаж, ампераж и т.н. е
kozl - майстор
пет сеп 21, 2018 9:10 amDuke_BG написа:
Това е автоматичен предпазител - по същата логика може и някой по-нов да не изключи.

така че ако си купиш ментак който не е одобрен за употреба може и да не успее да изключи когато трябва без значение какъв монтаж, ампераж и т.н. е
Моля посочи нещо витлово одобрено за употреба у нашата търговка мрежа.
Аз купих от Метро - изключва при късо - толко от моя скромен тестов опит.
kuger - майстор
вт сеп 18, 2018 9:18 ammerks написа:
Здравейте, имам въпрос относно бушон този тип ---> http://telstarbg.com/components/com_jsh ... 101-6A.JPG

Когато натисна червеното копче за да изключи бушона, той продължава да бъде включен (ток има).
Въпросът ми е , ако оставя този бушон и стане ситуация да изключи, а той неможе, как изгаря или точно какво се случва в този случай?
Този го хвърли, колкото по-бързо, толкова по-добре!
В стария апартамент съм с такива, при проблем с пералнята съответния сработи толкова бързо, че не успях да видя къде е късото.
Brassmonger - специалист
Тези по принцип са менте. Вътре токът тече директно през стоманените елементи без твърда или гъвкава връзка и се заваряват понякога. По зле са и от стопяемите.
ben84 - специалист
Стопяемите въобще не са зле.
:goodman:

Тема "въпрос за бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: