Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! Заех се да правя проект по изложение. Физиката е лесен предмет, но само по задачите. Имам нужда не само от съвет, а и от обяснения. Така, ще правя „жив” макет, тоест ще използвам материали от природата, основно - живи цветя. Искам да му сложа лампички..малки като тези на коледната окраса, искам също да е на батерии и да сложа само където аз искам, криенето им по макета ще е трудно, може и да им намерим контакт, но държа да се пускат от едно място. Нямам си и представа как може да стане..чертежа е по-лесен. Трябва ми помощ.
shadow__01 - майстор
Колко трябва да са малки/големи тези "лампички"? Светодиоди 3мм достатъчно малки ли са да се скрият?
Колко лампички трябва да бъдат?
чет сеп 20, 2018 5:36 pmshadow__01 написа:
Колко трябва да са малки/големи тези "лампички"? Светодиоди 3мм достатъчно малки ли са да се скрият?
Колко лампички трябва да бъдат?
Не зная колко ми трябват, но зная, че тия са ми перфектни, ще си правя чертежа утре, може би около 20/25 ще ми стигнат.
resistbody - майстор
Здравей, има лампички за коледна елха - бели/сини/червени светодиоди. Работещи със 2/3бр батерии размер 1.5волта размер АА
Използвам такива за безопасност при наличието на малко дете. С един чифт си изкарват целия празник. - цената е около 10лв
Успех с проекта... на мен пък само задачките ми бяха малко трудни по физика...
чет сеп 20, 2018 9:49 pmresistbody написа:
Здравей, има лампички за коледна елха - бели/сини/червени светодиоди. Работещи със 2/3бр батерии размер 1.5волта размер АА
Използвам такива за безопасност при наличието на малко дете. С един чифт си изкарват целия празник. - цената е около 10лв
Успех с проекта... на мен пък само задачките ми бяха малко трудни по физика...
Вече търсих подобни, показаха ми всичко възможно и нищо няма да ми пасне, ако не успея ще извадя няколко лампички от играчки за Коледа, които светят, но ще трябва да ги пускам под макето, което може би няма да е възможно от основата.
resistbody - майстор
Щом искаш да ги слагаш където си искаш...
захранване 12в - Автомобилен акумулатор или от моторче (може и с адаптер на 12волта)
Светодиодни габаритни светлини Т10 Изображение
С тях ще ти бъде най-лесно крачетата на крушките по жичките, но се спазва полярност + и - ... или халогенни където не се спазва... цени - лед 1-2лв за брой, халогените са по 50ст.
Не спомена възраст и до къде може да се справиш с електрическата част... затова предложих готово решение с коледните лампички..
hidrazin - майстор
чет сеп 20, 2018 10:36 pmГабиМихайлова написа:
...Вече търсих подобни...
Просто не си търсила на правилното място и по правилния начин. :)
коледни лед лампички на батерии уникални светлини 5метра Led
Коледни LED лампички с батерии 20бр
Коледна LED верига Tween Light, на батерии, 30 светещи топчета
Със сигурност има и още...
И после да покажеш какво се е получило.
:partyman:
preslav - майстор
пет сеп 21, 2018 1:10 amhidrazin написа:
И после да покажеш какво се е получило.
:partyman:
И аз съм любопитен да видя как се е получила Окрасата.

Тема "Лампички." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: