Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vencil - специалист
В хола осветлението ми е на два кръга, обаче свети първият и двата заедно. Мога ли да ги направя да светят по отделно и заедно :? ? Разгледах ключа който е двоен но няма никаква опция за друго свързване, предполагам че там е проблема но не знам какъв ключ трябва да взема. Някаква идея да ми дадете, правя си ново осветление и искам двата кръга да могат да светят по отделно и заедно.
hidrazin - майстор
Я сега пробвай пак ама тоя път да ти се разбира...
:partyman:
ESPACE - майстор
Объркано ти е свързването в ключа
vencil - специалист
нед сеп 23, 2018 7:11 pmESPACE написа:
Объркано ти е свързването в ключа
Как да е объркано :| , то няма никакви други възможности. Така е при мен.
Изображение
Как трябва да е според теб.
нед сеп 23, 2018 7:00 pmhidrazin написа:
Я сега пробвай пак ама тоя път да ти се разбира...
:partyman:

В момента е така
Изображение
Искам да може - само едната, само другата и накрая двете заедно. От това по добре не мога :| .
gogo7777 - майстор
А при ламбите как е свързано?
ESPACE - майстор
Ако е така както е на схемата щеше да работи. Свали ключа и пробвай различните комбинации. Нещо бъркаш.
tzetz009 - специалист
Най-вероятно "нулата" е в ключа , а "фазата" в ламБите :? ! Като тръгне някой да прозвънява , открива една "фазичка" ( :-D и стига толкова ) и подвързва по презумпция и е готов "омотан" !

:partyman: :partyman: :partyman:
vencil - специалист
Извинявам се за изхабеното ви време :prayer: , оказа се че грешката е моя. Преди 20-тина лета когато съм го монтирал фазата съм я бутнал тук
Изображение
През годините колко съм се чудил що така свети и нито веднъж не ми е минало през акъла че може да съм сбъркал при монтажа #-o .
vencil - специалист
Като отворих темата ай да се изфукам каква лампа си направих :wink:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Тема "Осветление в хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: