• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Някой може ли да даде съвет, защо спряха да се намаляват и усилват котлоните на печката ми и загряват на макс, страх ме е да изчакам да изключат защитите им. Вдигнах плота да видя за някаква причина и при дърпането нагоре се измъкна и зеления кабел за капак и не знам от къде точно се е измъкнал. Благодаря на всеки дал някакъв съвет.

Прикачен файл

IMG_5046 (2).jpg

Прикачен файл

IMG_5044 (2).jpg
moimoimoi - майстор
по снимка е трудно да се каже
трябва си мерене с мултицет
само предположение:зеления кабел може да е маса и да е бил измъкнат отдавна и сега да се е допрял до някой друг кабел и затова да работят само на макс котлоните

пп: а може и следното да пробваш,позиционираш зеления кабел така че да не опира никъде кабелната обувка,пускаш котлоните и който работи по различно то вероятноста зеления кабел да е към него ключ/котлон е много голяма
Зеления кабел отива към заден десен котлон, който спря да работи тотално, масите са със жълто-зелени кабели. В момента той е отделен и не допира никъде. С мултицет се справям, но схемата не ми е ясна и не знам какво да меря.
moimoimoi - майстор
аз предлагам да си направиш пробна лампа:крушка с фасунга и 30-40см кабели и даа пробваш с лампата между зеления и свободните изводи на съответния ключ.ако светне нормално силно лампата или въобще не светне то зеления кабел 100% не е за нея клема.после въртиш ключа 1-2-3-4 и на всяка степен повтаряш процедурата с пробната лампа,като целта е лампата да свети слабо
и накрая ще останат 1или 2 клеми на ключа при който лампата свети слабо и там може да пробваш да боднеш зеления

пп:тоя зеления до някой котлон ли отива или до клеморед?
По- нагоре съм писал, отива до заден десен. Идеята с лампата е добра, ще я пробвам, може би с мултицет няма да стане ако мерим R. Но главния проблем май ще си остане :?:
moimoimoi - майстор
кой ключ е за него котлон? 3 или 4
ако е 3 го бодни там където съм оградил

Прикачен файл

IMG_5046 (2).jpg
tzetz009 - специалист
Предлагам ти да започнеш пробите от тук .
Прикачен файл:
IMG_5046 (2) - Копие.jpg
:partyman: :partyman: :partyman:
Да, това е ключа, ще пробвам. Но май първо с крушката?
tzetz009 - специалист
:lol: Получи се , все едно съм "копи-пействал" moimoimoi !!! Далеч съм от такива циркове !

:partyman: :partyman: :partyman:
FM STEREO - специалист
ср сеп 26, 2018 9:00 pmtzetz009 написа:
:lol: Получи се , все едно съм "копи-пействал" moimoimoi !!! Далеч съм от такива циркове !

:partyman: :partyman: :partyman:
Еми четете преди да коментирате :-D
  • 1
  • 2

Тема "Не се регулират котлоните на керамичен плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: