Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Принципно, трябва да е предвидено разединаването на шината от заземителя при проверката му, но знам ли, къф е гения на изпълнителя..
arxd129 - специалист
Благодаря на всички, включили се с отговори по темата.
Чест и почитания!

Офтопик: Имам реплика към tzetz009. Но ще се въздържа. Щот' няма да му хареса. Не толкова на него - лично. Даже никак лично спраямо него.
Но репликата ми няма да се хареса на едни "съветници", чиито глави трябва да си ги посипят с пепел. Яко да си ги посипят.

ПС
Отново изразявам благодарността си към всички, дали ми съвет по тази тема. :)
fox_vt - майстор
tzetz009
Аз не виждам как ще правиш проверка на заземителната линия без да изключиш главния предпазител на блока ама знае ли човек.
tzetz009 - специалист
чет окт 04, 2018 4:26 pmfox_vt написа:
tzetz009
Аз не виждам как ще правиш проверка на заземителната линия без да изключиш главния предпазител на блока ама знае ли човек.
:? Това от кои мои думи го "извади" ? Разбира се , че на arxd129 с гореописания уред под наем ще му се наложи да "дърпа шалтера " ! Акцентирах върху заземителната шина , която тръгва нагоре по етажите . Представи си , че arxd129 я разкачи и реши да я тества ! Шанса да кажем 50 на 50 ! :) Как е ?! Мен ме засърбява под лявото крило и тръпката отива към десния плавник !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
plamen6703 - майстор
Не мога да си представя някой да се навие да даде скъп измервателен уред в ръцете на технически неграмотен човек :cool:
tzetz009 - специалист
чет окт 04, 2018 1:16 pmarxd129 написа:
........Офтопик: Имам реплика към tzetz009. Но ще се въздържа. Щот' няма да му хареса.....
:-D Принципно харесвам салам на "Орехите"(РЕКЛАМА) и не харесвам салам "Народен"(ри-куа-ма) , но това ще е друга тема ! :-D

Тука е ФОРУМ ! Пиши на воля !

:partyman: :partyman: :partyman:
fox_vt - майстор
чет окт 04, 2018 6:54 pmtzetz009 написа:
чет окт 04, 2018 4:26 pmfox_vt написа:
tzetz009
Аз не виждам как ще правиш проверка на заземителната линия без да изключиш главния предпазител на блока ама знае ли човек.
:? Това от кои мои думи го "извади" ? Разбира се , че на arxd129 с гореописания уред под наем ще му се наложи да "дърпа шалтера " ! Акцентирах върху заземителната шина , която тръгва нагоре по етажите . Представи си , че arxd129 я разкачи и реши да я тества ! Шанса да кажем 50 на 50 ! :) Как е ?! Мен ме засърбява под лявото крило и тръпката отива към десния плавник !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Ами от тук
За да не оставиш живущите в блока без защитно заземяване не трябва да разкачаш другата шина , която тръгва нагоре по етажите !!! Виждаш ли я къде е тази другата шина ? Знаеш ли я коя е ? Не знаеш и това е още по-опасно !
За да няма гореописаните проблеми се налага да спреш тока на всички и да им разкачиш заземяването. Просто няма как да мериш при пуснат ток но аз съм лаик може и да има начин ...
nikolov333 - майстор
Зависи от системата на заземяване.. Ако системата е TN-C-S както е в случая и свързването на повторния заземител към главната PEN шина в таблото е изпълнена самостоятелно, нищо не пречи да се разедини само заземителя, без да се прекъсва връзката между входящия PEN и етажната РЕ шина, за да се направи проверката на заземителя..

Прикачен файл

CIMG1696.JPG
stef789 - помощник
Този уред дали ще покаже правилно съпротивлението на заземител?
https://vikiwat.com/ured-za-izmervane-n ... ov-bg.html

Тема "Измерване на съпротивление на заземяване при монтиран довеждащ PEN кабел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: