Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
ср окт 10, 2018 9:13 amkolev_k написа:
И що не препоръчваш фонотрониката???
Поради цената може би на първо място за автора, а на второ, че колко и да са програмирани изгревите и залезите, като е облачно и си сака по-рано включване, а облаците не са програмирани :sad:
А и нищо не пишеше за програмата при лунно затъмнение :?
А за автора вече се разбра, че му требе фотореле към таймера :roll:
valentino76bs - майстор
ср окт 10, 2018 12:36 amyanko78 написа:
Имам изградено лед градинско осветление,което искам да направя да работи с фотореле за включване вечер. В момента, в контакт съм бучнал един електронен таймер, който включва и изключва осветлението в определени часове. Въпроса е, че ми писна, според сезона, постоянно да сменям времето за включване. Гасенето, винаги е в едно и също време. Какво реле ми трябва и как да го свържа?
Много пъти сме го коментирали това нещо можеш да потърсиш във форума! Аз ти препоръчвам https://www.proton-bg.com/Default.asp?m ... leID=11091
Когато става за някакво домашно осветление или нещо си там с малка консумация и непретенциозно пука ти ,че някой път като имало облаци щяло да светне голям праз.Пък ти както имаш часовник можеш да ограничиш времевия диапазон това да не се случва през деня но е безмислена работа.
Всякакви други измишльотини таймери, котролери на часовия пояс меридиани паралели дрън дрън са са ненужни даже имам и ми седят в шкафа.
kolev_k - специалист
ср окт 10, 2018 2:33 pmkozl написа:
ср окт 10, 2018 9:13 amkolev_k написа:
И що не препоръчваш фонотрониката???
Поради цената може би на първо място за автора, а на второ, че колко и да са програмирани изгревите и залезите, като е облачно и си сака по-рано включване, а облаците не са програмирани :sad:
А и нищо не пишеше за програмата при лунно затъмнение :?
А за автора вече се разбра, че му требе фотореле към таймера :roll:
За цената:може да потърси някой познат от енергото и с-у минимална почерка ще му го осигури-те отдавна отпадат тия часовници.За облаците:ти не видиш ли де одиш га е облачно и слънцето не е залязло още? За лунните затъмнения(предполагам имаш в предвид новолунията)ама те се проявяват през нощта,а тогава ламбите си светят.А за слънчевите затъмнения-те се проявят през средно 37г.и траят от 3до7мин.
zz_stefanov - майстор
ср окт 10, 2018 7:30 amkozl написа:
ср окт 10, 2018 7:27 ammironcho написа:
Това тук №2 ще ти свърши работа
Точно тава аз не препоръчвам.
Може би такова
Имам такова и аз не го препоръчвам. Светва ги рано и ги гаси късно.
И аз препоръчвам фонотроника. От 12 дето ми бяха в експлоатация нито един не ми се е повредил. Неприятни са за първоначална настройка.
Относно цената, един читав механичен часовник е само с 10 лева по евтин от фонотрониката, а точноста им е никаква: +- 15 минути.
kozl - майстор
Горе доле колко е аджиба цената на фонотрониката и от къде се купува?
В нета намерих към 63 лв.за без ДДС.
За случая на автора, вероятно практически е най-удачното решение, но не и ценово.
А съдейки от местата дето съм монтирал фотореле след като там е управлявал часовник, ако се търси някаква осветеност, фоторелето е по-подходящо.
Но за декоративно осветление, каква пък осветеност :?
zz_stefanov написа:
kozl написа:
ср окт 10, 2018 7:27 ammironcho написа:
Това тук №2 ще ти свърши работа
Точно тава аз не препоръчвам.
Може би такова
Имам такова и аз не го препоръчвам. Светва ги рано и ги гаси късно.
И аз препоръчвам фонотроника. От 12 дето ми бяха в експлоатация нито един не ми се е повредил. Неприятни са за първоначална настройка.
Относно цената, един читав механичен часовник е само с 10 лева по евтин от фонотрониката, а точноста им е никаква: +- 15 минути.
"Светва ги рано и ги гаси късно". Некога и за мен беше така, ама с годините възприятията се променят.
yanko78 - специалист
Мисля си, че точно от такова реле имам нужда. До колкото разбирам, това е фотореле с таймер?
https://novatek-electro.com/produktsiya ... -16tm.html
kozl - майстор
Вероятно да, въпреки че информацията в линка е доста оскъдна и не се рабира може ли да се настройва осветеност и дали ще може да се настрои за включване от фоторелето и за изключване от таймера.
Осветеноста се настройва, проверих в друг линк, дакато търсех цена, но щом цената няма да те смути може би това е твоето реле или ако не държиш на точност в осветеността, все пак си писал градинско осветление насочи се към фонотрониката.
Евтините фоторелета нямат опция за регулиране на осветеността.
hidrazin - майстор
пет окт 12, 2018 7:45 amkozl написа:
... въпреки че информацията в линка е доста оскъдна и не се рабира може ли да се настройва осветеност ...
Може да се настройва от 0-175 lux
Освен това има функция да се използва и като напреженово реле и да му се задават прагове
долен 150 – 210 V
горен 230 - 320 V
Може да се настройва и времето за автоматично повторно включване...
Повече ТУК
Сега само остава да си го поръча от Украйна, Полша, Москва или ... Индия...
:partyman:
infomar
Аз съм сложил едно обикновено фотореле, което се задейства от движение и ново на осветеност.
Включва се когато стане тъмничко и има движение пред него на до десетина метра. Вече 6-7 години работи безотказно. Свети 5-10 минути и после угасва изчаквайки ново движение пред него.
http://steinberger.bg/product/4815/mikr ... tchik.html
kozl - майстор
съб окт 13, 2018 8:00 aminfomar написа:
Аз съм сложил едно обикновено фотореле, което се задейства от движение и ново на осветеност.
Включва се когато стане тъмничко и има движение пред него на до десетина метра. Вече 6-7 години работи безотказно. Свети 5-10 минути и после угасва изчаквайки ново движение пред него.
http://steinberger.bg/product/4815/mikr ... tchik.html
Да ама не е по темата, освен ако не предложиш преработка в стил доправи сам :wink:
Сега в повечето PIR ключове има и функция за осветеност, но осветяването е в зависимост от (осветеност + движение), а автора търси (осветеност+таймер).

Тема "Фотореле какво и как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: