Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
"... а автора търси (осветеност+таймер)...." Аз му го написах преди 2 дена,но кой да чете и да пита?? продават и двете за монтаж на "ДИН" шина в табло,такива монтирах на комшията:)
infomar
Точно това искам да му предложа - да замени таймерът с датчик за движение. Явно таймерът го ползва за икономия на ток в определена време от тъмната част. В случая при мен осветеността е налична само когато има човек/движение в радиус на 15 метра. За какво му е да свети когато не е необходимо, но всеки си решава сам... аз само предложих.
gnt69 - майстор
Направи си сметка дали си струва да го гасиш. Сметни колко вата са крушките и каква им е консумацията за 10-12 часа и после за месец. Моите са само на фотореле и си светят по цяла нощ.
За 10 години съм сменил 2 фоторелета предстои трето.

Сега в момента съм с ТАКОВА но не съм доволен. Във бялата пластмаса няма UV добавка и пожълтя, вследствие на това се включва на леко смрачаване без значение от регулировката.


Закупил съм ТОВА но не съм го монтирал още, може би днес или утре.
Lisko - майстор
Лента 3 метра ми свети на двора 3 години и половина на батерии зареждани от слънцето. Пуска се с фотореле вечер, спира когато се задейства защитата на батериите (през лятото - над 4 часа, през зимата е падало и до полвин час, ако не са се заредили). Не съм сменял батерии още.
yanko78 - специалист
Незнам защо темата се извърта, дали ще ми похарчи много, да си направя сметки, да сложа датчик за движение и т.н. За да задам конкретен въпрос, явно съм достигнал до него не случайно. За да бъда обективен! Темата с това осветление съм е коментирал във форума и преди това. Поради незнание, положих окабеляване, което не позволява монтирането на датчик за движение, камо ли два или три, по продължение на пътеките. Цяла нощ не ми пречи да свети, но не го намирам за необходимо, при положение, че знаем кой кога излиза или се прибира. Когато ни няма, го оставяме цяла нощ от съображение за сигурност, или поне се успокояваме, че е осветено и би помогнало някой да се замисли ако реши да влиза. Изказвания от типа имам една лента, не ми се коментират. В предишните теми имаше и как някой си е направил тип герлянди за осветление. Благодаря за отговорите, потвърдих си замисъла, че ми трябва фотореле за включване и таймер за изключване на осветлението.
hidrazin - майстор
съб окт 13, 2018 9:18 pmmoimoimoi написа:
...и шнайдер имат подобно...
Забрави. Няма да ги даде тези парим. За нищо на света...
:partyman:
yanko78 - специалист
съб окт 13, 2018 9:49 pmhidrazin написа:
съб окт 13, 2018 9:18 pmmoimoimoi написа:
...и шнайдер имат подобно...
Забрави. Няма да ги даде тези парим. За нищо на света...
:partyman:
Винаги си ме забавлявал с мненията си. За пореден път, доказваш, каква мижитурка си. Слагаш определения за хора, които нито познаваш, нито имаш представа за техния мироглед, ако щеш религия и т.н. Имаш се за гуру във всяка област и тема. Повярвай ми, ако се стараеш да, чешиш непокритото си его във форуми, си стигнал предела. Ако имаш възможности и потенциал да помагаш (форум,направи си сам, се тълкува, като място за взаимо-помощ), го прави. Ако се чувстваш голям спец с отговорите си, тип недомлъвки, повярвай ми, смешен си. Ако нещо знаеш и си убеден, че е правилно го кажи, много би се харесал и хората наистина ще гледат на теб с уважение.
moimoimoi написа:
http://joiven-eshop.com/product/766/tsi ... orele.html
и шнайдер имат подобно
Благодаря за линка! Смятам, че това е идеята на един форум. Взаимните усилия и дискусии, да доведат до резултат, който би помогнал и за в бъдеще на хора търсещи подобно решение.
hidrazin - майстор
съб окт 13, 2018 10:20 pmyanko78 написа:
...доказваш, каква мижитурка си. Слагаш определения за хора, които нито познаваш, нито имаш представа за техния мироглед...
Що? Поприпомних си двете теми. Тази за "Направа на градинско осветително тяло".
И другата - "Как да свържа тоците" която е абсолютно за същата като тази.
Направих си извод а не определение - няма да дадеш тези пари.
Доколкото виждам ти си специалиста по определения.
И от използваните изрази мога да си направя други заключения.
:partyman:
P.S. От мен да мине - целувай ръка и бягай... :-D
digital time relay with sensor ZYT15 220V
kuger - майстор
Намерих това, изпълнява всякакви мераци:
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B5%D0%BB

Тема "Фотореле какво и как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: