Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Привет,
ново 5. Изгоря старата Е27 LED крушка (14W) на плафон, управляван от инфраред сензор за движение, монтиран извън плафона.
Смених я с нова LED 10W и първоначално светна и след малко почна да примигва (намалява-увеличава яркостта), след което си намали яркостта и продължи да свети така с намалена яркост. Явлението се повтори няколко пъти. Пробвах с друга нова LED пак 10W и па същото. Тествах новите крушки на щепсел,кабел и фасонга - светат си нормално. :shock:
И понеже немам време ся да са занимавам с тоя PIR, оти всите съмнения са ми у него минавам на бопено гадаене. :? Явно релето не праи убав контакт и вкарва съпротива по трасето :roll: Да ама щом контактора си е увеличил съпротивлението требе да нагрева се.
А нема пушек и до кога ли така :?
shadow__01 - майстор
Имаш три варианта:
1. Ако имаш познания и инструменти - сменяш релето.
2. Сменяш само датчика за движение.
3. Сменяш целия плафон.
И трите варианта включват сваляне на плафона.
valentino76bs - майстор
ср окт 10, 2018 6:08 pmkozl написа:
Явно релето не праи убав контакт
Сигурен ли си ,че е с реле чуваш ли го да трака?Масовите са с релета да...
RC групата да не прави проблем?
ср окт 10, 2018 8:34 pmshadow__01 написа:
Имаш три варианта:
1. Ако имаш познания и инструменти - сменяш релето.
2. Сменяш само датчика за движение.
3. Сменяш целия плафон.
И трите варианта включват сваляне на плафона.
И за какво му е да сваля плафона той не е комбиниран датчика?
Един датчик е 15 лева,комбинираните плафон с датчик са и те някъде там.
plamen6703 - майстор
ср окт 10, 2018 6:08 pmkozl написа:
И понеже немам време ся да са занимавам с тоя PIR, оти всите съмнения са ми у него минавам на бопено гадаене. :? Явно релето не праи убав контакт и вкарва съпротива по трасето :roll: Да ама щом контактора си е увеличил съпротивлението требе да нагрева се.
Като чета си си решил проблема сам и без гадаене и чужда помощ :)
Гледам, че са се включили със съвети двама, които нямат и наполовина от твоите знания и опит. Просто като решиш проблема окончателно им напиши как си го решил да научат нещо от теб и да не се напъват да ти дават безсмислени "съвети" :-D ! :partyman:
valentino76bs - майстор
Безполезните бухали могат да си бухат на воля и да забавляват аудиторията.
shadow__01 - майстор
ср окт 10, 2018 9:15 pmplamen6703 написа:
...да не се напъват да ти дават безсмислени "съвети"
Аз не виждам нищо безсмислено, но всеки си има право на мнение.
Правил съм и трите варианта, но при цена от около 18 лева на нов плафон не си струва ремонта.
kozl - майстор
Не мога разбера как съм подвел некои от вас да мислите, че плафона и PIR-а са едно цяло :? Но при сегашната мода на плафоните 2в1 :roll: , много са удобни и превзеха пазара. А каква им беше недостъпна цената преди години, когато направих осветлението пред входната врата на сградата. Пък и все пак отвън е по добре IP-то да е в повече. И да една снимка "говори" по красноречиво.
PIR
Плафон
И мерси към Пламен за комплиментите и на всички за участието.
Много по-технически стриктно щеше да е да изчакам с ремонта и да постна директно резултата. Но аз ползвам форума и за техническа взаимопомощ и за забавление, нещо като 2 в 1 :wink:
Пира е от един хотел с към 50 бр.такива, управляващи луминисцентно осветление, харесани от дизайнерката и невъзторжено приети от шефа и то само заради цената. И след няколко седмици експлоатация почнаха масово да патасват. Поисках един от поддръжката да се пробвам в-у него, този де сега ми прави мизерии. Дефектна серия гасящи кондензатори бе причината за масовата гибел. Направих поръчка за кондензатори от Комет електроникс и обучих жичкаджията от поддръжката да им подменя г.кондензатор. И ситуацията се укроти и поддръжката доволна и доставчика на пировете оти беше станало едно движение на кашони Банско-София и непрестанна подмяна на пирове с тирове :lol:
Последна промяна от kozl на пет окт 12, 2018 7:02 am, променено общо 1 път.
DMN - майстор
Аз не разбрах - има ли със сигурност реле в PIR-а ? Да не е с триак нещо :?
За тези си дал един и същ линк :) .
kozl написа:
PIR
Плафон
Пробвай с лампа с жичка, ако имаш, а може после в паралел с нея да включиш и лед лампата, да се види дали ще е пак така.
Последна промяна от DMN на чет окт 11, 2018 8:43 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Оправих си грешката за линка към плафона. Пробите утре. Днес ако има останало от боппа.
И да сигурен съм, че е с реле.
preslav - майстор
ср окт 10, 2018 6:08 pmkozl написа:
Да ама щом контактора си е увеличил съпротивлението требе да нагрева се.
А нема пушек и до кога ли така :?
От 10W няма шанс да се нагрява, по-скоро от минималния ток пъпките патинясват и не правят добър контакт. Ако в това е проблема, можеш да оставиш плафона с 60W крушка за една седмица и контактите ще се самозачистят. Още при първото включване на крушката с нажежаема жичка ще знаеш дали релето е сдало багажа механически или електрически.

Тема "Примигване и намалена яркост на LED крушка свързана към PIR ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: