Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
По-принцип мигащите ЛНЖ, могат да са признак за проблем в инсталацията, но при ЛЕД крушките обикновено е в диодите или драйверите. В случая изглежда, че е някъде между датчика и плафона, така че вероятно скоро ще се само-издаде.. :-D
kozl - майстор
ср окт 17, 2018 2:49 pmDMN написа:
Но да попитам - какво работно напрежение(диапазон) пише на новата лед лампа, която си сложил сега?
Прикачен файл:
LED inesa_22.jpg
LED inesa_22.jpg (84.45 KиБ) Видяна 793 пъти


Прикачен файл:
LED inesa_23.jpg

Те това е крушката - не пулсира. Предишната на Витак 10 W я преместих в мазето и днес що да вида - мижи. Тези витази са 5 броя от последната рекламация. Сега в мазето сложих следващата от рекламациите. Явно всяка следваща виташка партида по-зле от предната.
hidrazin - майстор
съб окт 20, 2018 10:30 pmkozl написа:
Предишната на Витак
Стига с тези грешни имена!!! Казва се Джик-Так ... чайна-майна, най-йофтината.
:partyman:
P.S. Има достатъчно много български производители на LED ламБи....
kozl - майстор
Ей тая не е джиктак, обаче и она сдаде:
Прикачен файл:
LED EN SUN.jpg
Изгорели диоди, а радиатора е внушителен в сравнение с джиктака.
nikolov333 - майстор
14W са трудни за охлаждане в затворена пластмаса. Може би с алуминиева основа на крушката ще се охлажда отлично, но цената ще е друга.. :-D
DMN - майстор
Мдааа...интересна информация за размисли и сравнение от снимките на kozl - 14W - 1521 лумена :? .

Ей ги данните за тия мои Осрамки, за които писах по-напред:
Прикачен файл:
P1150150.jpg
Виждат се лумените, които според написаното са 470 при 8W.
Даже сега метнах една на везната :-D - тежи 103 грама. По размери е като 60 ватова крушка ЛНЖ.
Могат да се направят някои изводи според мен :) .
:partyman:
kozl - майстор
вт окт 23, 2018 9:47 pmnikolov333 написа:
14W са трудни за охлаждане в затворена пластмаса. Може би с алуминиева основа на крушката ще се охлажда отлично, но цената ще е друга.. :-D
Цената на EN SUN е друга, като на повече от 5 джиктака. Съжалявам, че нямам кантар, иначе радиатора е алуминий дебел към 5 мм, впресован в изолаторна камбана от твърда пластмаса, вероятно заради безопасност от поражение от напрежение. Нормално е да се заложи повече на безопасността за сметка на охлаждането :? .
INESA-та на цена е близо три джиктака 10W, на тежина под eдин и половина, а на големина >от 1.
Първата LED която вложих в осветлението на общите части, струваше към 14 пари за 12 вата и още продължава да осветява. Вече може би към 4 години издържя на сталбищното осветление. И минах се с LED осрам, за срам за към 17 пари, само името тежи, а светлината и, нема как да я сравня, но на мен малее ми отнесено към ват и към цена.

Тема "Примигване и намалена яркост на LED крушка свързана към PIR ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: