• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefarata - специалист
Тъй като старият проводник на фуражомелката беше опасно напукан, реших да го сменя с нов. Фуражомелката е фабрична от типа " ямболска" с трифазен двигател. След смяна на кабела не тръгва. Пускателят е П16Е-Перущица . Всъщност имаше интервенция само по входните кабели, изводите към мотора не са пипани. Интересува ме какво може да е объркано? Имам съмнения, че някъде нещо не контактува, защото при развиване на клемите където се връзват трите фази самите клеми изпаднаха от гнездата си, което не знам дали е нормално. Допреди моята интервенция всичко си рработеше нормално.
Прикачен файл:
45188964282_3392193999_z.jpg
45188964282_3392193999_z.jpg (93.34 KиБ) Видяна 1671 пъти
Прикачен файл:
30299356527_52664b9926_k.jpg
Прикачен файл:
6026e35899fe367b542a126e52710e4e.jpg
6026e35899fe367b542a126e52710e4e.jpg (24.97 KиБ) Видяна 1671 пъти
Andri01 - майстор
А "0"-та върза ли я? Бобината обикновено е на 220в.,не на 380в?! Намери някой разбиращ от електрозадвижване. Това е елементарен проблем,но за знаещ човек! А болчетата на клемите на контактора не трябва да се развиват до края - падат пластинките им.
stefarata - специалист
чет окт 11, 2018 9:36 amAndri01 написа:
А "0"-та върза ли я? Бобината обикновено е на 220в.,не на 380в?! Намери някой разбиращ от електрозадвижване. Това е елементарен проблем,но за знаещ човек! А болчетата на клемите на контактора не трябва да се развиват до края - падат пластинките им.
0-та си беше вързана директно от входния кабел към мотора , така си я направих и аз. Значи тези пластинки гаранция са изпопадали, защото направо махах болтчетата , за да направя хубава връзка. Ще търся направо друг контактор значи
fbr - майстор
Я снимай контактора отгоре, ясно да се видят входящите клеми.
stefarata - специалист
чет окт 11, 2018 9:48 amfbr написа:
Я снимай контактора отгоре, ясно да се видят входящите клеми.
По-късно, че фуражомелката е в селото ми
kuger - майстор
Червения проводник свърза ли?
Провери да не са се разместили палците на бутоните. Имат гадния навик от вибрациите да се разхлабват.
Виж и да не стои натиснат стопа от нещо.
lov - майстор
+1 за разместените пети на бутоните. Я като си идеш натисни пластината да направи контакт с една изолирана отвертка и кажи дали контактора е включил.
stefarata - специалист
От бутоните на капака не тръгва, директно от пластината няма проблем
iliya_i - майстор
Значи бутона не натиска пластината, или я натиска недостатъчно. Виж защо?
kuger - майстор
съб окт 13, 2018 11:22 amstefarata написа:
От бутоните на капака не тръгва, директно от пластината няма проблем
Тъй, сега виж пространствено на къде е ориентирана "петичката" на пусковия бутон. Ако трябва поогъни пластината на пуска.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пусково устройство на фуражомелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: