Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
5kof - специалист
Здравейте! Днес сменихме 5бр. топломери в къщи. И преди да ги засиля към кофата за боклук си зададох въпроса, който задавам сега и на много по-знаещи, и можещи от мен: Могат ли да влязат някъде и на някой в някаква работа? Ще съм благодарен за всички мнения! Лек ден!
radius - майстор
Предполагам говориш за
разпределители.
kozl - майстор
5kof написа:
Здравейте! Днес сменихме 5бр. топломери в къщи. И преди да ги засиля към кофата за боклук си зададох въпроса, който задавам сега и на много по-знаещи, и можещи от мен: Могат ли да влязат някъде и на някой в някаква работа? Ще съм благодарен за всички мнения! Лек ден!
Вероятно - НЕ. Както и много по-вероятно е, че това не са топломери, а разпределители.
VLADO66 - майстор
Разпределителите показват едни цифри и нищо повече.Оразмерени са за съответната мощност на радиатора и се данните се обработват със софтуер на съответния топлинен счетоводител.В такъв случай за нищо не могат да се използват
kozl - майстор
ср окт 10, 2018 4:40 pm5kof написа:
И преди да ги засиля към кофата за боклук
Kak не се сетих....
Съдържат батерии, които НЕ ТРЕБЕ да се засилват в кофата за боклук. Примерно в ЛИДЛ съм виждал контейнери за батерии.
Засили ги в такива контейнери.
tzetz009 - специалист
Подариха ми такова "нещо" . Вътре е със запоена за платката литиева непрезареждаема батерия 2470 . Отделно съм единия SMD терморезистор има релефна термоподложка и алуминиево "кубче" . Дребни и елементарни неща са , потрябва ми , но като не мога да си ги открия в "контролирания хаос" !

:partyman: :partyman: :partyman:
kozl - майстор
ср окт 10, 2018 5:05 pmVLADO66 написа:
Разпределителите показват едни цифри и нищо повече.Оразмерени са за съответната мощност на радиатора и се данните се обработват със софтуер на съответния топлинен счетоводител.В такъв случай за нищо не могат да се използват
Не са оразмерени, а тЪплинните счетоводители добавят корекционни коефициенти, когато има разлики в отоплителните тела (радиаторите), на които се закачват разпределителите.
Разпределителите ТРЯБВА да отчитат по един и същи начин. Те действително отчитат некакви единици топлинна енергия в точката, в която са закачени. Т.е. това са пропорционални броячи. За да се направи точно разпределение трябва да се сумират всички отчети по всичките уреди захранени от дадената абонатна станция и тогава общопотребената енергия към Топломера в абонатната станция, пропорционално се разпределя според индивидуалните отчети.
За да има достоверност в пропорционалността на разпределението, то условията на поставяне на уредите трябва да са еднакви за всички отоплителни тела. А дали е така :?
Но понеже отоплителните тела са различни - се ползват корекционни коефициенти в сумирането на имагенерните единици от разпределителите. А пък дали се ползват или само "ТРЕБЕ" тези коефициенти не съм сигурен, че при нас сметките се калкулират по отчети от реални Топломери и разпределението на общоизразходваната енергия за отопление се изчислява по друг начин спрямо сградите с разпределители.
Аве тва си е цела топлосчетоводна мизерия. Но много по-лесно е да припсуем Топлофикация като измамник, отколе да си провериме сметките.
5kof - специалист
Ако на някой ще му свършат някаква работа въпросните електронни устройства нека се маркира и ще ги получи с добра воля и пожелание да ги ползва със здраве.

Тема "Имам питане за топломери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: