Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lakosste - специалист
Здравейте.
Взех скара производство на Скития 3200 вата-монофазна.Скарата е на две зони разделени на по 1600 вата.Въпроса е ,тъй като разполагам с трифазен ток да свържа скарата на две отделни фази с обща нула и дали това ще е трифазно/двуфазно/свързване като нулата няма да е натоварена общо от двете фази.Звънях в завода и жената която ми вдигна там попитала техниците и те отговорили че по принцип може но не знаели какво щяло да стане.
Дано да съм задал правилно въпроса.
plamen6703 - майстор
Купил си нова скара и искаш да я съсипеш с упражнения за луди.
От какъв зор искаш да я свързваш към трифазна мрежа? Какво искаш да постигнеш с това свързване или нямаш друга работа и както казват братушките "А мы валяем дурака" :-D ! :partyman:
lakosste - специалист
пет окт 12, 2018 2:49 pmplamen6703 написа:
Купил си нова скара и искаш да я съсипеш с упражнения за луди.
От какъв зор искаш да я свързваш към трифазна мрежа? Какво искаш да постигнеш с това свързване или нямаш друга работа и както казват братушките "А мы валяем дурака" :-D ! :partyman:
Имам ел. фурна ,която може да се свърже трифазно,с три фази ,с две фази и монофазно.В момента е свързана на две фази а третата клема е свободна -предполагам че е за ел.котлони ,които при мен са газови.Реотаните са 220 волтови.Печката работи така.едната фаза захранва долните а другата горните реотани-това при печене на долен и горен.При печене на вентилатори с реотани/два вентилатора и два реотана/едната фаза захранва единия а другата другия.Та затова си мислех дали и скарата не може да се свърже така.
muhala - майстор
За моженето може, но се притеснявам да ти обясня как да го направиш, за да не те убие тока. Щом питаш как, занчи не си много наясно и по-добре да не пипаш.
Andri01 - майстор
Няма как да я вържеш на 220в/ за колкото ти е скарата/ и "0" да не е натоварена. Тя ще бъде обща за двата реотана ,а другите им краища-на две различни фази.
lakosste - специалист
пет окт 12, 2018 3:40 pmAndri01 написа:
Няма как да я вържеш на 220в/ за колкото ти е скарата/ и "0" да не е натоварена. Тя ще бъде обща за двата реотана ,а другите им краища-на две различни фази.
Както обясних и фурната е монофазна но със схема за трифазно и двуфазно свързване,като нулата в най-лошия случай е натоварена колкото най-натоварената фаза.
Има и лесно-връщам скарата само дето ще чакам да ми донесат нова -трифазна.Или си ползвам тази- 3200 вата в трифазен контакт -свързана монофазно.Не вярвам да се товари много.
Пак допълвам,че скарата е разделена на две секции.Може да работи на 1600 вата/половината ребра и на 3200 вата всичките ребра
plamen6703 - майстор
пет окт 12, 2018 3:35 pmlakosste написа:
пет окт 12, 2018 2:49 pmplamen6703 написа:
Купил си нова скара и искаш да я съсипеш с упражнения за луди.
От какъв зор искаш да я свързваш към трифазна мрежа? Какво искаш да постигнеш с това свързване или нямаш друга работа и както казват братушките "А мы валяем дурака" :-D ! :partyman:
Имам ел. фурна ,която може да се свърже трифазно,с три фази ,с две фази и монофазно.В момента е свързана на две фази а третата клема е свободна -предполагам че е за ел.котлони ,които при мен са газови.Реотаните са 220 волтови.Печката работи така.едната фаза захранва долните а другата горните реотани-това при печене на долен и горен.При печене на вентилатори с реотани/два вентилатора и два реотана/едната фаза захранва единия а другата другия.Та затова си мислех дали и скарата не може да се свърже така.
Ползвай си скарата така както си я закупил за 230 волта и не се занимавай с преправяне. Ако толкова ти се иска скара за трифазно напрежение, върни тази както споменаваш, че може да се случи и си вземи скара за трифазен ток! :partyman:
lakosste - специалист
пет окт 12, 2018 4:07 pmplamen6703 написа:
пет окт 12, 2018 3:35 pmlakosste написа:
пет окт 12, 2018 2:49 pmplamen6703 написа:
Купил си нова скара и искаш да я съсипеш с упражнения за луди.
От какъв зор искаш да я свързваш към трифазна мрежа? Какво искаш да постигнеш с това свързване или нямаш друга работа и както казват братушките "А мы валяем дурака" :-D ! :partyman:
Имам ел. фурна ,която може да се свърже трифазно,с три фази ,с две фази и монофазно.В момента е свързана на две фази а третата клема е свободна -предполагам че е за ел.котлони ,които при мен са газови.Реотаните са 220 волтови.Печката работи така.едната фаза захранва долните а другата горните реотани-това при печене на долен и горен.При печене на вентилатори с реотани/два вентилатора и два реотана/едната фаза захранва единия а другата другия.Та затова си мислех дали и скарата не може да се свърже така.
Ползвай си скарата така както си я закупил за 230 волта и не се занимавай с преправяне. Ако толкова ти се иска скара за трифазно напрежение, върни тази както споменаваш, че може да се случи и си вземи скара за трифазен ток! :partyman:
OK.Мерси и наздраве :partyman:
dobcho_vn - специалист
От целия калабълък, не разбрах, имаш трифазно напрежение, готварска печка можеща да се свържи трифазно, а ти си решил, не знам по каква логика, интересно ми е, и си я свързал двуфазно!?!?
lakosste - специалист
пет окт 12, 2018 5:43 pmdobcho_vn написа:
От целия калабълък, не разбрах, имаш трифазно напрежение, готварска печка можеща да се свържи трифазно, а ти си решил, не знам по каква логика, интересно ми е, и си я свързал двуфазно!?!?
Здравей,предполагам се чудиш за печката.
Както писах по-горе печката има схема за монофазно свързване,като има мост между трите клеми
трифазно като всяка фаза е на отделна клема и двуфазно като две фази са свързани на първа и трета а между втора и трета има мост.
При мен втора клема е празна без никакви изводи,предполагам че тя е за електрически котлони но моята фурна е с газови.Затова аз ползвам две фази и нула .На клема 5 е вързана нулата като има мост с клема 4.Имам и клема за земно под номер 6 но инсталацията ми е с 4 жила и съм направил мост между земно и нула.Преди да го направя това съм показвал фурната на трима познати ел.техници и те ми обясниха при такова свързване нулата не се натоварва от двете или трите фази а се получава дефазиране,което го разбирам за себе си но ми е трудно да го обясня тук-но повечето сте специалисти и знаете за какво говоря.
От там ми е питането и за скарата.

Тема "Трифазно свързване на скара" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: