Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
чет окт 18, 2018 10:16 ammuhala написа:
ср окт 17, 2018 11:17 pmliuten написа:
... но пак никой не разбира моите притеснения, а те са предимно става ли номера с две табла както съм го измисли, защото друг вариант почти няма. И как да си оразмеря предпазителите и на двете табла.Благодаря колега за отговора. :drinkers:
Става! И аз съм така. Едно табло в коридора до входната врата за целия апартамент + тавана и едно табло в кухнята. Между второто табло е захранено от първото с 6мм2 ПВ-А2
Благодарско още веднъж. :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
mironcho - специалист
чет окт 18, 2018 10:06 amliuten написа:
... та в тоя ред на мисли захранването на 1етаж, ако е защитено само от главния май ще е по-добре?
изобщо не е добре.
След като нямаш предпазител преди електромера, тогава можеш да ползваш, енергия колкото можеш, докато му се завие свят на електромера или стопиш кабела от стълба :-D (не го приемай буквално) :lol:
След електромера слагаш два автоматични предпазителя, един 63А за първия етаж и един 20А за втория етаж. Нулата я свързваш твърдо (махаш антиката от нея), писаха ти го по-рано. За първия етаж пускаш в тръбата 2х ПВА2 16мм2, за втория каквото си е, го свързваш към втория АП-20А.
Главен (входящ) предпазител на таблото на първия етаж - какъвто сложиш - 50А или 63А. За каскадиране не бери грижа - в домашни условия късите съединения са рядкост и не мисля, че е от съществено значение. Ако искаш да си в душевен мир - каскадирай ги.

Тема "Моля за малко помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: