Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Не съм сигурна, че темата е точно за тук, но много бих се радвала ако ми помогнете, тъй като обиколките ми по магазините не са особено успешни.
Имам закупен уред от САЩ, съответно си взех преход за нашите контакти, НО въобще не се усетих , че токът е с различно напрежение. След като батерията на уреда се изтощи, веднага го сложих за зарядното . След известно време се усетих , че не зарежда и реално разбрах за проблема.
Имам 2 въпроса:
1. Възможно ли е да е изгоряло зарядното?
2. Какъв преобразувател трябва да взема?
Ходих до големи магазини от сорта на Технополис и Техномаркет, но ми казаха че не могели да ми помогнат и направо да си купя нов , че да можело всичко да се стане, което не беше особено адекватен отговор.
Прикачен файл:
20181017_200851.jpg
Прикачен файл:
20181017_200931.jpg
moimoimoi - майстор
намираш си адаптор от 230 на 3 волта променливо и пробваш дали уреда ще работи
moimoimoi - майстор
в грешка си колега, на автора и трябва от 230 волта променливо да стане 3 волта пак променливо
а това което ти предлагаш е на 3 волта постояно напрежение

за проба може ето това ,само да се намери някой мъж да му свърже кабелите
https://www.olx.bg/ad/zvanchev-transfor ... 7wBm6.html
shadow__01 - майстор
Трябва да се намери трансформаторче 230/3VAC и да се монтира в кутийка за мрежов адапер. Буксата с кабела се вземат от оригиналният адаптер.
В тези магазини няма да ви помогнат. Там за да работиш трябва да си ....абе да не разбираш от нищо. Във тази ситуация се иска поне да можеш да работиш с поялник и да имаш познания по електротехника. Неща далече от това да си прост консултант.
Входа за уреда е такъв и предложенията няма да станат
Прикачен файл:
20181017_211138.jpg
GalinBelos - специалист
Вие добре ги предлагате тия адаптори , ама никой ли не видя , че адаптора вади 3V променливо ?
GB426 , ако имате познат електротехник , може да го помолите да ви направи адаптор от звънчев трансформатор , поне за проба , защото има вероятност да е повредено и устройството което зареждате .
ср окт 17, 2018 9:25 pmGalinBelos написа:
Вие добре ги предлагате тия адаптори , ама никой ли не видя , че адаптора вади 3V променливо ?
GB426 , ако имате познат електротехник , може да го помолите да ви направи адаптор от звънчев трансформатор , поне за проба , защото има вероятност да е повредено и устройството което зареждате .
Нямам такъв познат, въобще си нямам представа какво да правя.
Димитър Димов - специалист
А какво представлява уреда?
hidrazin - майстор
Като нямате познат има сервизи. В най-близкия сервиз за телевизори ще ви оправят китайската четка за зъби.
Ноооо... не знам дали си заслужава. Все пак нова струва 50-тина лева. :?
:partyman:

Тема "Уред закупен от САЩ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: