Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Я да се включа и аз, но с въпроси :) .
Как са градирани партидите по мощности за битови нужди, от най-малката до най-голямата?
Автора пита за партида 6kW, но не стана ясно, дали е толкова неговата, ако е толкова, защо има 6А предпазител? Т.е. - каква трябва да се води тази партида с 6А предпазител?
dim_dimov - напреднал
съб окт 20, 2018 7:54 pmplamen6703 написа:
съб окт 20, 2018 7:44 pmGregari написа:
За ЧЕЗ питам, че на един гараж са сложили 6А предпазител и може да се смени.
Нали мин. мощност е 6 - 7 квт да не му правят проблеми на човека, ако сложи по голям апераж.
Виж гаража да не е свързан към общо осветление на етажната собственост и за това предпазителят да е такъв :) На места до бой се стига в такива случаи, като реши някой дявол да заварява, а да плащат всички общо сметката :wink: ! :partyman:
Точно така е свързан моя гараж в блока в който живея. В моя вход имаше 6 човека гаражи и сме свързани към общ електромер. Предпазитела ни преди електромера е 6А опитвал съм да включа електрожен и пада предпазителя :roll: пада и на голям ъглошлайф, абе направено е само за лампа и нещо дребно да се ползва :-D
plamen6703 - майстор
нед окт 21, 2018 2:57 pmdim_dimov написа:
съб окт 20, 2018 7:54 pmplamen6703 написа:
съб окт 20, 2018 7:44 pmGregari написа:
За ЧЕЗ питам, че на един гараж са сложили 6А предпазител и може да се смени.
Нали мин. мощност е 6 - 7 квт да не му правят проблеми на човека, ако сложи по голям апераж.
Виж гаража да не е свързан към общо осветление на етажната собственост и за това предпазителят да е такъв :) На места до бой се стига в такива случаи, като реши някой дявол да заварява, а да плащат всички общо сметката :wink: ! :partyman:
Точно така е свързан моя гараж в блока в който живея. В моя вход имаше 6 човека гаражи и сме свързани към общ електромер. Предпазитела ни преди електромера е 6А опитвал съм да включа електрожен и пада предпазителя :roll: пада и на голям ъглошлайф, абе направено е само за лампа и нещо дребно да се ползва :-D
Що се кахъриш, сложи си един предпазител 32А след електромера и ще си "решиш" проблема :cool:
Другото да го чете шушумигата, който нито знае какво и как да попита, нито разбира за какво става дума като му се обяснява :drinkers: ! :partyman:
Gregari - помощник
@Пламен6703
Гледай ти какви изказвания имало за теб:
preslav написа:
И на лични, и тук ще ти кажа, че вече взе да се понаакваш, ставаш все по-прозрачен и все по-лошо миришещ. Ако това 6703 в заглавието ти е набора вземи, че се позапри - не ти ходи да си като Миндовата кучка на тези години. Ама както си решиш де - това малко в твой стил.

Добре "дървар" , пламен ли си и там колко ли ника имаш :)
Ти си бил доста известен тука :)
kozl - майстор
нед окт 21, 2018 1:59 pmDMN написа:
Я да се включа и аз, но с въпроси :) .
Как са градирани партидите по мощности за битови нужди, от най-малката до най-голямата?
Автора пита за партида 6kW, но не стана ясно, дали е толкова неговата, ако е толкова, защо има 6А предпазител? Т.е. - каква трябва да се води тази партида с 6А предпазител?
Е от тука точка 10 са тарифите.
Първа група е до 6 киловата. До, а не 6. Некои гаражи са с 1 kW предоставена мощност, пак е до 6 kW. Колко да им е предпазителя :?
KingLin - майстор
Аз, като подавах документи за предварителния договор, имах възможност да избирам между 7 и 14 kW и в следващата графа да избера между монофазно и трифазно. По принцип има мощности по-големи от тези, но явно според това за какъв обект подаваш документите бланките са различни. Със сигурност в сайта на ЕРП-то трябва да ги има обявени. Сега гледам, че бланката я има на сайта, но е малко по-различна и вече може да впишеш мощността ЦЪК, а мощностите обявени в сайта на Енерго Про също започват с ДО 6 kW ЦЪК.
Ако се изгражда ново трасе, не виждам причина да се заяви по-малка от максималната в дадения диапазон, защото цената е същата - примерно за 7 или 15 kW все е 696 лв.
dim_dimov - напреднал
нед окт 21, 2018 5:54 pmplamen6703 написа:
Що се кахъриш, сложи си един предпазител 32А след електромера и ще си "решиш" проблема :cool:
Другото да го чете шушумигата, който нито знае какво и как да попита, нито разбира за какво става дума като му се обяснява :drinkers: ! :partyman:
Щото нямам отделен предпазител и всичко е в общото табло и щото не съм захлупен като Герги да не знам чак толкова какво се прави :roll:
Gregari - помощник
Проблема е решен 25А трябвало да е предпазителя. Мощност малко под 5кв, така са отговорили от чез.
kozl - майстор
вт окт 23, 2018 6:36 pmGregari написа:
Проблема е решен 25А трябвало да е предпазителя. Мощност малко под 5кв, така са отговорили от чез.
Малко под 5 е 20, а 25 е малко над 5 :wink:
По-вероятно е да са отговорили малко под 6.
DMN - майстор
kozl написа:
Е от тука точка 10 са тарифите.
Първа група е до 6 киловата. До, а не 6. Некои гаражи са с 1 kW предоставена мощност, пак е до 6 kW. Колко да им е предпазителя
Малко ми се струва тука много нечестна работата(то какво ли друго да очакваш ама)...Цената е 444лв. за предоставена мощност до 6 киловата, а да ти нахлузят предпазител 6А за същата цена си е....... Щото и на село на вилата сме до 6 киловата, но предпазителя в таблото на улицата след електромера е 40А сложен от тях, макар че тук сме на енерго-про, а цената е пак същата за партида. Все пак би трябвало като се плаща такава сума, да си получиш това, за което си платил, без значение дали е гараж или друго. Пък на тях, ако инсталацията не им позволява да не ти вземат тия 444лв, а да ти направят партидата според обстоятелствата, но и цената да е по-малко. Някак си не мога да приема - за 444лв. един като мен да има предпазител 40А, а друг като автора да има 6А за същата цена...
Gregari написа:
Проблема е решен 25А трябвало да е предпазителя. Мощност малко под 5кв, така са отговорили от чез.
Значи можело, и е имало грешка досега в твоя случай...Макар че може и повече, освен ако за 5 киловата, цената не е 444лв, а по-малко.
:partyman:

Тема "Минимална мощност 6 квт ЧЕЗ - предпазител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: