Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
чет окт 25, 2018 11:51 amhidrazin написа:
P.S. Интересно, никой не реве когато му вземат 700 кинта за да му напляскат едни плочки в 3 квадрата баня.
И след няма и 10-тина години ще са за смяна а голям рев за една партида която е завинаги.
Щото плочките се виждат и пипат, а тока не се види и никой не смее да го пипне. :-D
Затова се смята, че са пари за нищо...
infomar
В края на краищата нали се говори за ГАРАЖ, а не за ремонтна работилница. Що ми се струва, че за ГАРАЖ - да си включиш малки уреди и осветление, то 6 ампера бушон си е достатъчен.
Друг е проблемът, ако искаш да ебеш дявола и искаш там да развиваш някаква дейност, ремонт, търговия. Тогава помещението няма да се нарича ГАРАЖ а по друг начин.
DMN - майстор
hidrazin написа:
Та приеми малката партида като бонус.
Бонус ли? Няма безплатен обяд, както е казал някой, а има :butthead: от страна на клиента, пациента или какъвто там им се падне .
infomar написа:
В края на краищата нали се говори за ГАРАЖ, а не за ремонтна работилница. Що ми се струва, че за ГАРАЖ - да си включиш малки уреди и осветление, то 6 ампера бушон си е достатъчен.
Кво като се води гараж? Като си плаща човек партида до 6 киловата и щом му вземат парите за такава, трябва да му осигурят поне 6 киловата, и това ДО 6 киловата трябва да се промени НА 6 киловата, иначе не ми говорете за честност или някакви си там ваши оправдания. Кво като е гараж? Ако вътре има електромобил и човек реши да го зарежда там, ще му стигне ли предпазител 6А, за да го зарежда нормално, щото видиш ли ти било гараж, ами нали И за това е гараж? Или трябва да си носи електромобила вкъщи в хола и там да го зарежда, щото за същата партида там предпазителя е 32 или 40А?
:partyman:
hidrazin - майстор
чет окт 25, 2018 2:35 pmDMN написа:
... и това ДО 6 киловата трябва да се промени НА 6 киловата...
За твое съжаление няма да се промени. Никога.
Просто се напъни малко за да разбереш че цената за присъединяване е нещо съвсем отделно от партидата.
А сега си представи една кооперация дето като разхвърляш отпуснатата мощност за 5 гаража остават 12 киловата.
Тогава по твоята логика двама ще имат ток в гаража а твоят и на останалите двама ще е на свещи.
Същото е с тоя електромобил дето го намеси ни в клин, ни в ръкав.
Ся например Петър е рибар. Трябва ли местното ВиК да му осигури река или язовир??? :lol:
:partyman:
DMN - майстор
Ако трябва да си открия нова партида - колко е цената до 6 киловата, 444 лв. ли?
Мога ли да се присъединя отделно(каквото и да значи това) към вече открита партида до 6 киловата, и колко ще ми струва?
:partyman:
infomar
Извинявам се - неточно беше.
Последна промяна от infomar на чет окт 25, 2018 4:26 pm, променено общо 1 път.
DMN - майстор
Това е написал авторът на темата:
съб окт 20, 2018 8:25 pmGregari написа:
Отделен електромер, партида всичко отделно
Сечение 4 мм
Гаража си има и вътрешно табло с дтз и предпазители 10А за осветл. 25 контокти
Просто е забит в главното таблото 6А
Дилемата дали 32А или по малко?

А после:
вт окт 23, 2018 6:36 pmGregari написа:
Проблема е решен 25А трябвало да е предпазителя. Мощност малко под 5кв, така са отговорили от чез.
kozl - майстор
чет окт 25, 2018 3:07 pmDMN написа:
Ако трябва да си открия нова партида - колко е цената до 6 киловата, 444 лв. ли?
Мога ли да се присъединя отделно(каквото и да значи това) към вече открита партида до 6 киловата, и колко ще ми струва?
:partyman:
Аз примерно се занимавах с обект, за който пуснах документи за втора партида, но отказаха и минах на вариант повишаване на мощността. Обекта беше с трифазно захранване и необходима мощност към 30 кW, а беше с партида за 15 kW.
По евтино е да се плати за втора партида още 696 лв, но от ЧЕЗ отказаха с тезата, че на 1 обект се полага 1 партида и така прибраха 2316-696=1620 лв, ако това ти е въпроса.
Обаче за друг обект стана номера. Пуснах го за проучване и т.н. та до подписване на договор. И в крайна сметка съм раздвоен и не знам къде е истината може ли един обект с две партиди или не.
Друг случай по време на строителството един от собствениците си обедини два апартамента в един и сам пожела, въпреки моя съвет да не го прави, да закрие едната партида и да му пеработим инсталацията към един електромер. Два му били много :shock: :?
KingLin - майстор
Аз също онзи ден след като хидрата каза че не може ходих до офиса на Енерго Дроб и на въпроса дали ще мога да си открия още една партида само че монофазна ми отговориха с ДА но трябвало пак проучване да се прави и т.н. което е разбираемо защото съм на края на квартала и наблизо няма траф. То като се замисли човек тия 2к+ за 50kW са си точно като цената за 3 х 15kW + още 5kW т.е. цената на kW е същата. Аз още не мога да взема решение дали ще ми е необходима по-голяма мощност ма това е друга тема.

Тема "Минимална мощност 6 квт ЧЕЗ - предпазител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: