• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kolev_k - специалист
с електронен баласт.Баласта е този HF-S 249 TL5II(или 2 римско)
2x49w.Искам да му закача 4x18w пури.Може ли да се свържат 2x2 последователно?И как?Благодаря!
hidrazin - майстор
Използвай спецификацията на продукта.
Ограничи използването на ЛЛ - така или иначе са пътници.
Слагай си тъпите LED ламБи и тва е.
:partyman:
P.S. Абе Колев К, кво ти пречи да пробваш вместо 2x49w да шибнеш 4x18w ???
И после да ни осветлиш с резултатите? Или на готово е по-лесно??? :-D
kolev_k - специалист
нед окт 21, 2018 12:31 amhidrazin написа:
Използвай спецификацията на продукта.
Ограничи използването на ЛЛ - така или иначе са пътници.
Слагай си тъпите LED ламБи и тва е.
:partyman:
P.S. Абе Колев К, кво ти пречи да пробваш вместо 2x49w да шибнеш 4x18w ???
И после да ни осветлиш с резултатите? Или на готово е по-лесно??? :-D
Щото не зависи от мен,такива ги купуват.А имам баласти 2x49w и искам да ги натикам.И именно това ми е въпроса:как да ги свържа 4x18ватови ламби.
petromaniq66 - специалист
Те такива ги купуват, ама ние нямаме такива за експерименти. Освен това, как ще гарантираш после надеждността на подобно побългаряване? Ще почне едно гърмене на лампи, баласти и ще се видиш в чудо - ще натикаш баластите си, че и на себеси. То акъл може да ти се даде, даже за паралелно свързване, ако последователно не светнат. Освен това баласта може да има антибонашка защита и лампите изобщо да не запалят. Някой беше плакал във форума, че със стандартно свързване и нови лампи баласта признавал само "PHILIPS" или "OSRAM" беше... :lol: Другото е как е изпълнен вътре самия баласт и има ли възможност за регулиране на мощността, защото 2Х18 не прави 49.
zz_stefanov - майстор
То на пазара е пълно с баласти дето са с еднаква мощност, но като посегнеш да ги сменяш се разбира, че трябва да се преопроводи тялото.
За сега е сигурно едно, когато опре до смяна на баласт за луминисцентни е по изгодно да се преопроводи тялото и да се поставят направо LED тръби. В някои случаи даже може да е по изгодно да се смени направо с ново LED тяло.
А такива ти ги купуват, защото няма кой да им каже какви да купуват. :)
kolev_k - специалист
нед окт 21, 2018 10:39 amzz_stefanov написа:
То на пазара е пълно с баласти дето са с еднаква мощност, но като посегнеш да ги сменяш се разбира, че трябва да се преопроводи тялото.
За сега е сигурно едно, когато опре до смяна на баласт за луминисцентни е по изгодно да се преопроводи тялото и да се поставят направо LED тръби. В някои случаи даже може да е по изгодно да се смени направо с ново LED тяло.
А такива ти ги купуват, защото няма кой да им каже какви да купуват. :)
Те не ми ги купуват,а ги купува предприятието.И има кой да им каже ама не вдяват.Че трябва да се преопроводи ми е пределно ясно.Въпроса ми беше ясно и конкретно зададен.Ако някой знае как,ще съм благодарен да каже.
zz_stefanov - майстор
нед окт 21, 2018 12:16 pmkolev_k написа:
нед окт 21, 2018 10:39 amzz_stefanov написа:
То на пазара е пълно с баласти дето са с еднаква мощност, но като посегнеш да ги сменяш се разбира, че трябва да се преопроводи тялото.
За сега е сигурно едно, когато опре до смяна на баласт за луминисцентни е по изгодно да се преопроводи тялото и да се поставят направо LED тръби. В някои случаи даже може да е по изгодно да се смени направо с ново LED тяло.
А такива ти ги купуват, защото няма кой да им каже какви да купуват. :)
Те не ми ги купуват,а ги купува предприятието.И има кой да им каже ама не вдяват.Че трябва да се преопроводи ми е пределно ясно.Въпроса ми беше ясно и конкретно зададен.Ако някой знае как,ще съм благодарен да каже.
Електронния баласт, след като я запали, контролира тока през лампата. Твоите баласти са за по голям ток. Кой може да ти каже как ще се държат лампите на по големия ток, ако баласта изобщо ги запали. Пробвай. :)
DMN - майстор
Написах един пост, ама го изтрих, че стана една каша със снимките :-D.
Тази ли трябва да е оригиналната схема на твоя баласт?
Прикачен файл:
2018-10-21_094858.png
2018-10-21_094858.png (45.4 KиБ) Видяна 1585 пъти
petromaniq66 - специалист
Тази трябва да е. И какво ще измисляш перппето мобиле по схемата ли? Човека иска да си натика баластите или изследва феномена "нация техническа" като сондира мнения :-D и държи да са свързани последователно, без да се светва че тези лампи според метода на работа на баласта се палят с напрежение, а после се подържа работен ток - според зависи.
Последна промяна от petromaniq66 на нед окт 21, 2018 4:06 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Не съм специалист, но ми се чопли мозъка. Доколкото ми е известно, ролята на баласта е да ограничи тока през пурата след като вече е "запалила" - в твоя случай баластът ще ограничи тока до номиналния за пурите, за които е предвиден т.е. ще позволи протичането на по-голям ток през по-маломощните пури. Очакваният резултат е баластът да си остане здрав, а да "гръмнат" пурите, което теб не те бърка, нали пурите са техни, а баластът твой.
Пробвай и сподели!
  • 1
  • 2

Тема "последоватено свързване на луминисцентни лампи..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: