Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! Котела е турски. Вентилатора се управлява от електронен блок. Проблема е следния: при подаване на напрежение от електронния блок вентилатора започва ДА БУЧИ. На мотора е сменяна а някаква част. По думите на собственика е сменен кондензатор 3 мF. Без кондензатор мотора тръгва, но загрява доста и харчи повече ток. Мотора се регулира по обороти от ел. блок. Ел. блок. е нов. Дали проблема е в мотора или да се търси другаде.
preslav - майстор
Какво да ти кажа, и на теб ли ти викат "Майсторе" защото не ти знаят името - също и като на мен? Какво си се хванал да ремонтираш - фрумът е "надени си го сам", а не надени го на другия. Сменяй кондезантори, сменяй платки, всичко сменяй - очевидно на собственика му е кеф да му го сменят!
Извинявай, ама ако е за теб да дойда да си чоплим мозъците заедно - другото няма как да стане.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Може да го измериш тоя кондензатор ако имаш мултицет.
Или да го смениш 2-3 лева е.
Не е добре за мотора да работи без кондензатор.
Увеличи му оборотите от настройките. Може да са прекалено ниски и затова да не тръгва.
Кондензатора е нов. И блока за управление е нов. Честотата и напрежението с които се управлява мотора се изменят в много големи граници. Интересното е, че мотора когато се включи директно в мрежата работи без да бучи.
hidrazin - майстор
Тва чудо на техниката как е работело преди?
И защо ти се занимаваш с това?
:partyman:

Тема "Вентилатор на котел за парно - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: