Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Напоследък е по-добре да купуваш турска бяла техника май, понеже още не са се научили как да изчисляват точно срока на планирано остаряване и има шанс да изкараш доста повече от гаранцията.. :lol:
Chefo77 - майстор
Напоследък ... От 15-ина години :)
plamen6703 - майстор
пон окт 22, 2018 10:17 pmnaB4o написа:
Чакам тия дни, отговор от вторите техници. И да го видим. Ако стане за под 200 лв и я търкалям още година - две Ок, ако ли не, Нова с 3-5 години гаранция.
Поинтересувай се дали тези, които ти дават оферта за ремонт са техници или са "чейнчаджии", които ползват услугите на сервизен специалист, който знае как да ти реши проблема :wink:
Реално ремонта е около 100 лв. с гаранция три месеца и е от типа "кърпени гащи", прави се със съгласието на клиента, че машината няма да работи продължително време.
Ако приемаш съвети, вместо безумно голяма сума /200лв./ за ремонт, инвестирай в нова съдомиялна машина.
Желая ти успех! :partyman:
naB4o - специалист
Благодаря за интереса и отговорите. За съжаление почти нямам време да си играя с миялната, иначе бих я разпарчетосал сам и да потърся решение "Направи си сам". Момчетата ми бяха препоръчани от мой колега, който е взел от тях миялна машина. Доколкото разбрах внасят от чужбина дефектни, чукнати и други уреди, и ги ремонтират, използват за донори и т.н. Отделно са и техници и ремонтират подобни уреди. Основната ми идея и на мен беше нова с по-дълга гаранция, НО в момента жената е втора година майчински (близо 900 надолу спрямо първата), а и ипотеката (500+ месечно) спъва това намерение. И искам да закърпя за около година положението, поне докато жената се върне на работа.
Ще рапортувам след връщането на уреда какво е дереджето.
Приятна вечер на всички!
naB4o - специалист
Позакърпихме положението. Разглобиха блока и са подменили само нагревателя. Ремонта излезе около 150 лв с транспортите. Колко ще издържи, ще се види. Ако издържи една година, докато жената приключи с майчинските, ще съм доволен. Ако е повече - колкото повече - толкова. Следващата ще е нова с по-дълга гаранция!
nikolov333 - майстор
На практика е по-добре, ако беше взел нова на изплащане. И аз веднъж се впрегнах да дам 250лв. за ремонт на платката на външното тяло на климатика у майка ми и след 3 месеца и купих нов за 1000.. та разходите за ремонт отидоха за отлагане на покупката с 90 дни.. :-D
naB4o - специалист
Обещавам да напиша, когато се развали повторно. Няма изобщо да я жалим, както и досега - поне веднъж дневно се пуска, понякога и 2 пъти. Новата е предвидена за покупка, но в момента ситуацията е тегава, както обясних по-назад. Надявам се да изкара, ама колкото толкова.
naB4o - специалист
Както съм обещал, пиша, когато изгоря повторно :) Каза пуф, падна прекъсвача и спря да загрява след това.
Изкарала е 2 години и три месеца. Човекът не се нае повторно да я кърпи, а аз не издържах и я разчеластрих да видя, аджеба, тоз нагревател що е тъй шибан. Оказа се "лентов" върху меден ринг, като пистата се беше прекъснала. Предния път е запоена с мостче от другата клема, а сега с много псувни успях да запоя другата. При пуска обаче, или помпата не сработи или друго, понеже ми даваше, че няма вода. Вече стана полунощ и не ми се човърка повече, ама май няма да доигравам мача с Бошаната.
Ориентирам се към нова с повече гарнация. Някакви мнения препоръки на този етап?
Аристон ХотПоинт я дават с 5 години,
Електролукс също, а Уърпул с 6 години. Бекото е с две, Бошовете също. Жената се точи на някакъв "Немски" Бош, ама нещо не ми се играе пак с двете години и после "шанс".
И още един въпрос, тази какво да я правя? Преди време взимаха старата срещу отстъпка от новата, ама никъде я няма май вече тази практика.
Благодаря за вниманието!
Лека нощ на всички.
hidrazin - майстор
ср фев 17, 2021 12:03 amnaB4o написа:
Ориентирам се към нова с повече гарнация. Някакви мнения препоръки на този етап?
AEG на този етап. Ако мoе да скочиш и на Miele.
И по възможност ако се купуват в БГ да са втора ръка.
Все пак сме страна от третия свят и продуктите които се внасят са за като за страна от третия свят.
Купувайки втора ръка имаш шанс да попаднеш на качество като за белите държави.
Успех!
:partyman:
P.S. Никви турски (то други няма де) Бекита!!!
naB4o - специалист
ср фев 17, 2021 12:17 amhidrazin написа:
ср фев 17, 2021 12:03 amnaB4o написа:
Ориентирам се към нова с повече гарнация. Някакви мнения препоръки на този етап?
AEG на този етап. Ако мoе да скочиш и на Miele.
И по възможност ако се купуват в БГ да са втора ръка.
Все пак сме страна от третия свят и продуктите които се внасят са за като за страна от третия свят.
Купувайки втора ръка имаш шанс да попаднеш на качество като за белите държави.
Успех!
:partyman:
P.S. Никви турски (то други няма де) Бекита!!!
Момчето, което сервизира първия път машината, внася и продава техника от Германия. Иначе има и магазини за 2 ръка или с транспортни дефекти от чужбина. Ще трябва да разгледаме и там.

Тема "Ремонт на съдомиялна за вграждане БОШ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: