Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
naB4o - специалист
Здравейте, преди два дни се развали съдомиялната машина (пълно-вградена 60 см БОШ). Предположих, че е нагревател, понеже си налива и излива водата, а когато работи, беше студена водата вътре.
Жената повика сервиз, и ѝ казали 300+ лв, понеже е било блок, помпа+нагревател и друго в едно.
Има ли как и къде да се намери по-евтино и евентуално да го сменя сам? Или да се ремонтира само нагревателя?
preslav - майстор
пон окт 22, 2018 3:45 pmnaB4o написа:
Здравейте, преди два дни се развали съдомиялната машина (пълно-вградена 60 см БОШ). Предположих, че е нагревател, понеже си налива и излива водата, а когато работи, беше студена водата вътре.
Жената повика сервиз, и ѝ казали 300+ лв, понеже е било блок, помпа+нагревател и друго в едно.
Има ли как и къде да се намери по-евтино и евентуално да го сменя сам? Или да се ремонтира само нагревателя?
Ако можеш да демонтираш нагревателя ще ти кажа къде могат да изработят същия, другият вариант е да пълниш миялната с гореща вода, но ми се струва, че не само в това е проблема.
hidrazin - майстор
Няма да му изработят същия. Сменя се комплект.
Цената на "комплекта" е според модела на съдомиялната, който е тайна. :-D
И щото е тайна, не може да се каже цена за нов блок но ориентировъчно е към 250 кинта.
Тва без цапотията и загубеното време, та цена от 300 кинта е съвсем нормална.
Имаш Bosch и си плащаш като за Bosch ...
:partyman:
naB4o - специалист
Благодаря за отговорите!
Bosch-а беше нов за 499 лв с ДДС-то (Полски), след 2 години и половина ползване, сдаде багажа.
Модела иначе съм го пропуснал SMV40C10/EU, моя е грешката за което. Окончателната цена за ремонта се оказа 370-80 лв, което е абсурдно, имайки предвид цената, на която е закупен. Покрай познати се свързах и с други хора, и ще чакам отговор, дали ще стане ремонта. Ориентировъчно казаха ще е към 150 лв.

А и интересното беше учудата на първите техници, как така я ползваме всеки ден, че дори понякога и по два пъти - много сме я били натоварвали така. :? :shock: :-D
hidrazin - майстор
Ами ТОВА би трябвало да е твоята помпа с вграден нагревател.
По принцип има и само нагреватели но нещо не ги намирам у нас:
Bosch Siemens Neff Spülmaschine Heizung Heizelement
:partyman:
naB4o - специалист
Благодаря колега!
Чакам тия дни, отговор от вторите техници. И да го видим. Ако стане за под 200 лв и я търкалям още година - две Ок, ако ли не, Нова с 3-5 години гаранция.
Благодаря отново колеги, ще дам отговор след резултата.
preslav - майстор
пон окт 22, 2018 10:14 pmhidrazin написа:
Ами ТОВА би трябвало да е твоята помпа с вграден нагревател.
По принцип има и само нагреватели но нещо не ги намирам у нас:
Bosch Siemens Neff Spülmaschine Heizung Heizelement
:partyman:
Прав си, не знам кой би изработил такъв нагревател, но от любов към спорта бих се опитал да го възстановя или поне да разбера дали е прекъснала лентата или е сдала багажа някоя спойка.
ZMeyGorianin - майстор
Мдаа - още едно потвърждение на принципа "купи - хвърли" за съвременната техника! Моята машина е тип "Мини", купувана 1989 г. Още си дъни на село. Ама няма никаква електроника - само механичен програматор и две копчета. Разглобявал съм я цялата за профилактика 2-3 пъти - елементарна работа е!
Chefo77 - майстор
пон окт 22, 2018 10:17 pmnaB4o написа:
Благодаря колега!
Чакам тия дни, отговор от вторите техници. И да го видим. Ако стане за под 200 лв и я търкалям още година - две Ок, ако ли не, Нова с 3-5 години гаранция.
Благодаря отново колеги, ще дам отговор след резултата.
Извини ме, че ще се впиша, Индезит-а ни (не я харесвам тази марка) беше около 500 и вече дъни 6-а година всеки ден. Това за "многото натоварване" и скапването за 2.5 години е малко тъпо оправдание от страна на техниците за калпавата техника с голямо име. Така преди време едни в един сервиз опитаха да откажат ремонта на перфоратор Спарки. Били сме го ползвали професионално. Ами той е за професионално ползване, как да го ползваме?
А ти много сериозно се замисли какво ще ти сложат вътре за тези по-малко от нормалното пари - дали втора ръка комплект или ще опитат да ремонтират този ... и двете със съмнителен ефект. Аз лично бих я сменил още сега, ако те интересува мнението ми.
Duke_BG - специалист
поредната голяма простотия на прехвалените марки
аз бих се замислил да поставя някой от тия в зависимост от диаметъра на тръбата на помпата

Тема "Ремонт на съдомиялна за вграждане БОШ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: