Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nimi - специалист
Ъгъла на виждане освен мм-те зависи и от големината на матрицата. Затова и обективи предзначени за малки матрици не стават за големи.

От Али-то може дас е вземе естествено.. За това и не бързах с ЛС. Предполагах, че ще се стигне и то там.
Сега вече ще пусна на ЛС. Дано рботят де,, че по едно време имаше проблем май с тях.
Последна промяна от Nimi на съб яну 09, 2021 9:12 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
съб яну 09, 2021 8:07 pmhidrazin написа:
съб яну 09, 2021 7:52 pmsokolov.91 написа:
Яснооо... Колкото повече мм обектив толкова повече периметър обхваща.
Чадо, нищо не ти е ясно. Колкото повече мм обектив, толкова по-малко периметър/ъгъл на виждане.


CCTV-Lens-Calculator.png


:partyman:
Е да де. И аз това съм написал... Не съм ли? Явно не съм се обяснил правилно. И аз съм прав, и ти. :lol: :partyman:
hidrazin - майстор
съб яну 09, 2021 9:02 pmNimi написа:
...Ъгъла на виждане освен мм-те зависи и от големината на матрицата...
Разбира се но за неговия случай е достатъчно...
:partyman:
nikolov333 - майстор
В ниския ценови клас, с еднакви реални параметри, разликите са осново в софта и алгоритмите за реакция на движение. Аз съм с две Reolink 5мр 4мм по 50лв от али-то и една Dahua-DH-SD22404T-GN среден клас 4мр/2.7-11мм PTS да наглеждам майсторите на обекта.. :-D Доволен съм от всички като за парите им, даже реолинка като приложение за телефона май ме кефи повече от дахуа..
sokolov.91 - майстор
Май ще си поръчам ето тази

https://www.aliexpress.com/item/1005001407647498.html

5 мегапикселова с 3.6мм обектив за 31 долара и 5.60 доставка. Ще пробвам как се вижда и ще преценя да взимам ли още отях и с какъв обектив и евентуално какъв NVR ако ми харесат.
Притесняват ме само тия китайци, че не работят с PayPal ами директно им плащам с картата. Не съм пазарувам от али до сега. Винаги е от eBay, ама там е друго... Уревеш ли се ти връщат парите на момента. Тука е друго. Не знам чудя се...
nikolov333 - майстор
До сега винаги с карта плащам и съм нямал проблем.
Nimi - специалист
съб яну 09, 2021 10:18 pmsokolov.91 написа:
Май ще си поръчам ето тази

https://www.aliexpress.com/item/1005001407647498.html

5 мегапикселова с 3.6мм обектив за 31 долара и 5.60 доставка. Ще пробвам как се вижда и ще преценя да взимам ли още отях и с какъв обектив и евентуално какъв NVR ако ми харесат.
Притесняват ме само тия китайци, че не работят с PayPal ами директно им плащам с картата. Не съм пазарувам от али до сега. Винаги е от eBay, ама там е друго... Уревеш ли се ти връщат парите на момента. Тука е друго. Не знам чудя се...
Като ще поръчваш от там, поне търси нещо в европейски склад.
Не се притеснявай от сделката с Али-то. Да се разправяш с Пейпал, е много по-гадно отколкото да вдигнеш диспут там.

Тема "IP камери за домашно видеонаблюдение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: