• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Темата уйде към бойлерното табло и бойлерите. Та на тъщата поредния бойлер от как е купен към 10 г употреба една нощ ся изпуснал и , фучи и напълнил банята с пара, та не мой да са влазя вътре. И тъщата обаче подготвена спира тока от бойлерното табло в коридора и пуща топла вода в кухнята. Обобщено спира подгряването и осигурява още излаз на пара с цел намаляване на налягането в балона на бойлера.
Та питам се ако немаше бойлерно табло на удобно място, дали тъщата щеще да се сети, па и да може да достигне ап.табло с предпазителите и да изключи тока от там :? Ами съпружката, ами децата :?
Имаше нявга по телевизията едно интервю с ирландеца Джо Круми дето си наел апартамент под наем и се чудеше оти като му свети бойлерното табло нема топла вода. А оно немало го бойлера :lol: Но това са подробности, важно е да има кво да ти свети за да мое да натиснеш бутоня за топлата вода :wink:
iliya_i - майстор
пон ное 05, 2018 10:42 pmDMN написа:
iliya_i написа:
А за проблема с обувките, при тях проблема е, че някои ги подръпват и побутват без нужда. От това се влошава връзката.
Аз и друг път съм изказвал мнение за тези обувки - за мен си е ненадеждно съединение с времето, започват да греят и без да ги бута някой.
Ами те същите обувки са и в готварската печка, ама там никой не бърка без нужда, щото са наврени на .... :lol:
Та проблема според мен е не в обувките, а в кунките, дето пипат където не трябва.
bavareca7778 - специалист
пон ное 05, 2018 7:07 pmtzetz009 написа:
:? Слагай по 6А автоматични предпазители за осветление . Това с 10 ампера е масово , но е прекалено ! И си помисли за малко табло в гаража . Утре ще натрупаш една камара машини и инструменти . Осветлението там към контакта ли ще го свържеш ?

:partyman: :partyman: :partyman:
За сега нямам опция да пускам кабел и за осветление до там за това да , ще го пусна от контакта..... то и сега е така ,даже и табло си има. Там ще остане единствение двужилен кабел който не мога да сменя .Няма машини вътре ...най много пускам един малак флекс и една дрелка.
bavareca7778 - специалист
пон ное 05, 2018 7:18 pmsts написа:
След главния АП да се разместят местата на АП така:
- осветление 1;
- печка;
- осветление 2;
- осветление 3;
- ДТЗ бойлер;
- климатик;
и останалите да се запазят.
Миналата седмица сменях ключ на бойлер 80л вертикален.
В следствие на нагряване пласмасата беше деформирана.
Колко от Вас са виждали последиците от "експлодирал" 80л бойлер в жилище.
Аз влязох на оглед със собственика на разрушеното жилище.
Баня,коридор и една спалня бяха станали като дневен тракт.
В следствие на това повечето живущи в блока включват бойлерите под контрол.
Има ли някаква причина за друга наредба на АП ....не оспорвам твоята , просто ми е интересно ?
sts - специалист
Подреждам АП в таблото като редувам т.к. на мощен консуматор /печка и бойлер/
с т.к. на по малък консуматор /осветление,климатик и др./.
valentino76bs - майстор
вт ное 06, 2018 8:17 amiliya_i написа:
пон ное 05, 2018 10:42 pmDMN написа:
iliya_i написа:
А за проблема с обувките, при тях проблема е, че някои ги подръпват и побутват без нужда. От това се влошава връзката.
Аз и друг път съм изказвал мнение за тези обувки - за мен си е ненадеждно съединение с времето, започват да греят и без да ги бута някой.
Ами те същите обувки са и в готварската печка, ама там никой не бърка без нужда, щото са наврени на .... :lol:
Та проблема според мен е не в обувките, а в кунките, дето пипат където не трябва.
Има и много проблемни обувки....калпави до няма и накъде!
bavareca7778 - специалист
Време е да ви покажа циганията у нас която вече не мога да гледам .... На последната снимка има един кабел който излиза от кутията ....това ми осветлението в коридор2 и минава през касата на вратата .Незнайно защо така е пускан.Друг кабел за там не намерих .Сега обаче ми хрумна една идея която смятам да реализирам. В ляво и дясно на таблото смятам да вградя две по гомени разклонителни кутии и там да прибирам излишака от кабелите понеже ще са доста.... От там вече смятам да ги разделя и фазите да влизат от долу а нулите от горе на таблото.Играчка ще е но така таблото ще е подредено.

Прикачен файл

IMG_20181106_114945.jpg

Прикачен файл

IMG_20181106_115015.jpg

Прикачен файл

IMG_20181106_115031.jpg

Прикачен файл

IMG_20181106_115103.jpg
krismarg - специалист
пет ное 02, 2018 9:55 pmiliya_i написа:
пет ное 02, 2018 9:37 pmkrismarg написа:
Чули недочули е сертифицирана лаборатория с над 400 обекта на година.
И с по един кол на всякакъв терен :? Камък, глина, пясък :?
Тези обекти реално ли ги мериш или само пишеш протоколи?
Или си на другия вариант - полейте обилно да премеря, пък после да става каквото ще.
Ето затова рядко пиша, въпреки че чета форума от преди да се регистрирам. Все ще се намери някой да плюе и да обърка питащите.
Ами да, меря реално(щото се подписвам на протоколите). Един голям обект ми отнема време като от х.Партизанска песен до х.Мазалат и обратно.
Като си тръгнал да помагаш на човека, обяснявай до край - специфично съпротивление на почвата, норми, идея как да го направи, тъкмо и такива като мен дето препикават кола преди да го замерят да научим нещо.
iliya_i - майстор
Няма да ти отговарям. Само ще ти припомня, какво написа:
вт окт 30, 2018 8:34 pmkrismarg написа:
Нали е къща? По добре е да боднете един кол наблизо за РЕ и пускате кабел до таблото. Така ще имате правилната комбинация трипроводна линия за ДТЗ.
И ще те попитам:
Смяташ ли, че да даваш такива съвети на любител, дето не знае как да го направи е адекватно?
mironcho - специалист
вт ное 06, 2018 10:29 amsts написа:
Подреждам АП в таблото като редувам т.к. на мощен консуматор /печка и бойлер/
с т.к. на по малък консуматор /осветление,климатик и др./.
Да бе да и става... бъркотия.
Табло се реди по предназначение на токовите кръгове, а не по вижданията на монтажника. Има си други начини за справяне с евентуално награвяне, което тук е почти невероятно да се случи.
Баварец, направи ги както си ги решил на последната си схема. Всъщност бих ти предложил да преместиш АП-то за печката след осветленията преди ДТЗ-то. Така кухненските АП-та ще са почти в група (ще ги разделя ДТЗ-то). Ако имаш празно място мисля, че е добре да разделиш спалнята от коридора+пералня.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

Тема "Свързване на ел табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: