• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ventzi48 - специалист
Здравейте знаещи и можещи.
Имам нощна лампа която се включва с докосване. В един момент отказа да работи или се включваше самоволно. Преместих я на контакт в друга стая-работеше. Отново пробвах където се ползваше-нищо. Включих я в втория контакт в стаята-работи. Ако някой има идея за този проблем да даде съвет.
С поздрав.
Andri01 - майстор
Модел на лампата,вид на ел. линиите в апартамента?? Години и номер на сутиена на комшийката / може само снимка/... Че боба скъп ,пък и е на привършване :? :partyman:
nikolov333 - майстор
Включи една обикновена лампа или някакъв друг уред в този контакт, да го пробваш работи ли.. :-D
Junak - майстор
Лоша връзка в контакта. :? Или някъде по пътя...
ventzi48 - специалист
Благодаря за съветите. Ще прегледам връзките до проблемния контакт.
Andri01 - майстор
"...или се включваше самоволно..." Ако е лоша връзка, това няма как да стане. :?
chapara - майстор
И каква крушка и сложи, та спря да работи :roll:
kaio - напреднал
Ако не работи коректно, обърни щепсъла при включване в контакта и виж как работи. Може да иска да се спазва фаза и нула при включване. Може да пробваш и с някаква подложка под лампата.
Junak - майстор
ср окт 31, 2018 10:19 amAndri01 написа:
"...или се включваше самоволно..." Ако е лоша връзка, това няма как да стане. :?
Ами точно лампите със сенсорно управление го правят тоя номер...
ventzi48 - специалист
Пробвал съм с размяна на фаза и нула. На този контакт има и друга лампа с нормална крушка която си работи. Почистих корпуса на лампата от замърсяване но няма ефект. Ще пробвам и с подложка от клингерит. Крушката е нормална. В стаята има телевизор който се захранва от същата разклонителна кутия на която е и втория контакт и е включен на стендбай. Не съм се сетил да го изключа и да видя ефекта.
  • 1
  • 2

Тема "Загадките на тока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: