Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
drekinov - напреднал
Прикачен файл:
rsz_img_20181102_002825.jpg
за момента съм много доволен от резултата. Във входа може преспокойно да се вдява / шие и прочие.
Остава да сложим поне като за начало нов стълбищен автомат който да не залепва поне в началото. Изглежда сегашния като се натисне буто докато работи .. вместо да добави време .. залепва. доколкото четох имало някакво намагнитване и размагнитване което се прецаква при втори клик на бутон.
kozl - майстор
Да... контактора пак не контактува. :shock:
Като ти чета мнението по-дбре купи от тези АСЕ-5 с два светодиода, че поне ще има информация за постоянно натиснат бутон.
drekinov - напреднал
Сложихме релето на Elmark и му регистрирахме удължената гаранция.
За сега работи без проблеми.
Единствено като минус може да се отбележи че при натискане на бутона втори път не добавя време, но за толкова пари без екстри :)
Прикачен файл:
elmark-te18.jpg
valentino76bs - майстор
Питане ,писане и пак квото си баба знае се тая....
Без контактор релето е обречено!
Варианта за аце 5 с индикация за натиснат бутон е добра.
Между другото механичен ли е този ст.автомат....трака ли като шнайдерските скоростни кутии?
hidrazin - майстор
вт ное 06, 2018 12:16 amvalentino76bs написа:
Питане ,писане и пак квото си баба знае се тая....
Забрави, човека се е регистрирал за да си публикува монолозите.
Иначе тея във въпросния вход е като във вица за колана и катаджията...
За да не дадат 20 кинта на който разбира, са готови да виснат от седмия етаж с кабел около врата... :lol:
:partyman:
drekinov - напреднал
Да монолози. Разбрах за контактора, но все пак реших да си пробваме късмета и без него. Елмарк казаха че 180 вата LED не е проблем за тяхното реле .. имам си 5 години гаранция .. какво повече ? Значи никой не чете инструкции , никой не пита производителя и вкрайна сметка всеки си знае .. сложи един контактор за всеки случай . ще изглежда по по най .. ще щрака и ще каня гости да им кажа вижте за 5 крушки какъв контактор .. тежи и дрънчи.

Иначе AudioQ нали ми препоръчаха човек дето разбира и каза няма значение какво реле ще сложите за 15 лв (каквото си имаме), за 30 лв (каквото сложихме) или за 66 лв (легранд 27 02) .. всичките ще работят. Ако беше мое лично стълбище щеше да си взема легранд за 66 лв защото е най-скъпото и с най-много екстри . тъй като е общо обаче трябва да се търси баланс .. каква е целта и дали това реле по спецификация ще я изпълни. Щом производителя казва да ще я изпълни и гарантира ? Разбирам че ако се издъни 5 пъти това реле .. Вие ще платите 5 пти на някой да свали старото и да сложи новото което е цифра но ние този го нямаме в момента , а пък и форума е направи си сам не плати си да ти сменят круката защото монтажа на това реле е като да си смениш крушката. Даже е по безопастно защото едната крушка ми се счупи в ръцете та тичах да спра тока преди някой да светне бутоните и даде на късо . та после я вадих с клещи от фасунката.
Или другата велика препоръка беше сложете си 16 плафона с датчици за движение .. ами те крушките първо ще горят супер бързо второ между асансьора и входната врата иам два такива датчика .. е по-голяма цигания няма .. засилвам се по стълбите и плафона светва с едно такова закъснение а аз стълбите от 7-мия до първия ги вземам на норматив.. седя пред асансьора и мърдам . щото аха съм се спрял и угасва .. и така . Има логика в друго обаче .. датчик за движение да се върже към автомата и като влезе някой и е достатъчно тъмно автоматично да му светва етажите нагоре вместо да се налага ръчно да си цъка копчето .. :)

Надявам се поне някой който търси информация за част от релетата да намери някое от мненията поне една идея полезно .. това беше идеята на поста да се разбере кои релета си струват, но никой нищо не каза всеки иска контактор да слага явно не и релета.

====
мисля че е електронно релето, но ще проверя дали евентуално цъка като предишното при светване. Все пак откакто е монтирано никой не го е поглеждал да не му е уруки ... :partyman:
kozl - майстор
чет ное 08, 2018 2:14 pmdrekinov написа:
Да монолози. Разбрах за контактора, но все пак реших да си пробваме късмета и без него. Елмарк казаха че 180 вата LED не е проблем за тяхното реле .. имам си 5 години гаранция .. какво повече ? Значи никой не чете инструкции , никой не пита производителя и вкрайна сметка всеки си знае .. сложи един контактор за всеки случай . ще изглежда по по най .. ще щрака и ще каня гости да им кажа вижте за 5 крушки какъв контактор .. тежи и дрънчи.

Иначе AudioQ нали ми препоръчаха човек дето разбира и каза няма значение какво реле ще сложите за 15 лв (каквото си имаме), за 30 лв (каквото сложихме) или за 66 лв (легранд 27 02) .. всичките ще работят. Ако беше мое лично стълбище щеше да си взема легранд за 66 лв защото е най-скъпото и с най-много екстри . тъй като е общо обаче трябва да се търси баланс .. каква е целта и дали това реле по спецификация ще я изпълни. Щом производителя казва да ще я изпълни и гарантира ? Разбирам че ако се издъни 5 пъти това реле .. Вие ще платите 5 пти на някой да свали старото и да сложи новото което е цифра но ние този го нямаме в момента , а пък и форума е направи си сам не плати си да ти сменят круката защото монтажа на това реле е като да си смениш крушката. Даже е по безопастно защото едната крушка ми се счупи в ръцете та тичах да спра тока преди някой да светне бутоните и даде на късо . та после я вадих с клещи от фасунката.
Или другата велика препоръка беше сложете си 16 плафона с датчици за движение .. ами те крушките първо ще горят супер бързо второ между асансьора и входната врата иам два такива датчика .. е по-голяма цигания няма .. засилвам се по стълбите и плафона светва с едно такова закъснение а аз стълбите от 7-мия до първия ги вземам на норматив.. седя пред асансьора и мърдам . щото аха съм се спрял и угасва .. и така . Има логика в друго обаче .. датчик за движение да се върже към автомата и като влезе някой и е достатъчно тъмно автоматично да му светва етажите нагоре вместо да се налага ръчно да си цъка копчето .. :)

Надявам се поне някой който търси информация за част от релетата да намери някое от мненията поне една идея полезно .. това беше идеята на поста да се разбере кои релета си струват, но никой нищо не каза всеки иска контактор да слага явно не и релета.

====
мисля че е електронно релето, но ще проверя дали евентуално цъка като предишното при светване. Все пак откакто е монтирано никой не го е поглеждал да не му е уруки ...
И за какво беха всите тия брътвежи :? Контактора е за защита на автомата от непредвидени в техническото описание ситуации. Контактора е като презерватива. Може и без презерватив 100 пъти да правиш секс без последици, а може и след първия път да се спинеш.
Аз съм сменил една кофа стълбищни автомати и повечето от тях изгорели от късо съединение, причинено най-често от някоя крушка или некой мАстор. В сградата съм домоуправител и аз поддържам осветлението и сменям крушките по общите части. Ма ей на явил се некой многознайко като тебе и решил да ми окаже помощ, като крушката сменил, калпава сложил. Крушката гръмна, автомата иэгоря. Друг пък леда на етажа заменил, нажежаема сто вата завинтил. Де е сметката за мощността тогава. Контактора доказано е предпазва автомата от претоварвания от калпавите крушки и от дураци причинени.

Тема "Стълбищен автомат - какъв ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: