Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пет ное 09, 2018 8:32 pmhidrazin написа:
Ами става боза щото тоя е оср...ал форума с много "важния" си въпрос.
:partyman:
Ако не можете да отговорите на питането ми, не давайте квалификации. Нека модераторите преценят дали темата в другия раздел е за триене. Благодаря за предишните коментари.
hidrazin - майстор
Да бе, да, модераторите трябва да вървят след всеки дето не е прочел правилата и да бършат ос...раното.
9... Не се допуска публикуването на едно и също мнение в повече от един раздел.
Като си се регистрирал си приел да спазваш правилата му. Това че не си ги прочел е за твоя сметка.
В тоя случай нямаш право да подскачаш че някой ти е направил правилна забележка.
:partyman:
пон ное 12, 2018 9:32 amhidrazin написа:
Да бе, да, модераторите трябва да вървят след всеки дето не е прочел правилата и да бършат ос...раното.
9... Не се допуска публикуването на едно и също мнение в повече от един раздел.
Като си се регистрирал си приел да спазваш правилата му. Това че не си ги прочел е за твоя сметка.
В тоя случай нямаш право да подскачаш че някой ти е направил правилна забележка.
:partyman:
Забележката е на място. Езикът на забележка - не и издава липса на култура и възпитание. Благодаря
miliad - майстор
Ще позволите ли и аз да се изтр,,,,,м в темата.
Мисля си че едни тъпи контактори биха свършили работа. И давам пример: Пускаш си бойлера и го чакаш N часа да загреее, през това време някой решава да си направи чайче. Пуска котлона за 5 мин-контактора изключва веригата на бойлера. Чайчето е готово, спираш печката-контактора затваря веригата и бойлера продължава да нагрява.
Ако бойлера не работи, му е все тая отворена или затворена е веригата. А ако печат агне във фурната 5 часа, на котлона ще си греят вода за къпане.
Е?
nikolov333 - майстор
Те за това твърдим, че бойлера трябва да е с приоритет, ама явно не можем да го обясним на питащия.. :-D
miliad - майстор
Ми, като не обяснявате рационално, така е.
Веднъж при една схема изгорихме един италиански капсулован мотор с едномесечна доставка, и тогава запомних за цял живот що е контактор, и кво е "нормално отворен" и "нормално затворен". :-D
Добре че има и кадърни продавач-консултанти.Нека да се множат.
tzetz009 - специалист
ср ное 14, 2018 8:14 pmnikolov333 написа:
Те за това твърдим, че бойлера трябва да е с приоритет, ама явно не можем да го обясним на питащия.. :-D
:? Стига се бърка с понятията , че неволно бъркаш и останалите . Приоритет ще има печката , щом тя ще изключва принудително бойлера ( или други консуматори ) .

И пак две жици не стигат .
И отделно ако от някъде ще ме викат :"- Ела , бойлера не работи ! О-о-о , н'дей идва , той тръгна ! Ела - ела !!! " ... :x :x :x
DMN - майстор
tzetz009 написа:
Стига се бърка с понятията
И според мен настана объркване, защото авторът въобще не е поставял въпроса за приоритет, и се получи малко като в българския игрален филм "Маневри на петия етаж" - "Кой каза, че...някой от нас ще отиде в Япония".... :-D
Условието е ясно - включвам едното - а другото да не може да се включи в паралел, когато това едното работи. Предложения се дадоха :) .
:partyman:
nikolov333 - майстор
Той тоя въпрос с приоритета, ще му го постави реалната ситуация, щото ако си включва по-веднъж сутрин обед и вечер печката и след като я е изключил не си пусне бойлера принудително ще има топла вода, колкото за подмиванье.. :-D За това приоритет трябва да има бойлера, понеже трябва да е постоянно захранен и ако е включен на подгряване да си топли до момента, в който реши да си включи печката, а след изключването и да продължи да загрява, докато го изключиш от ключа му или пък решиш да си пуснеш печката да си свариш кафе... На туй му викам аз бойлерен приоритет.. :roll: :partyman:
Jacomo - специалист
ср ное 14, 2018 11:38 pmnikolov333 написа:
На туй му викам аз бойлерен приоритет.. :roll: :partyman:
Я провери в тълковния речник, докато още е рано. И аз да повторя - бъркаш понятията. Хем описваш приоритет на печката, хем твърдиш, че бойлерът е приоритетен. В това да работи бойлера, докато печката е изключена няма приоритет.
Последна промяна от Jacomo на ср ное 14, 2018 11:54 pm, променено общо 1 път.

Тема "Въпрос за автоматичен прекъсвач" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: