• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
reevil - специалист
здравейте, имам български упс на парното. Принципно си има он офф ключе на него и кабел за закачане директно към помпата. при включване тръгва упс-а и помпата. Иска ми се да прекъсна фазата на този кабел между упс и помпата и да изведа ключе на по-удобно място, а ключа на упс-а да си стои пуснат. На първо четене мисля няма проблеми само не знам какво би се случило ако помпата е спряна от допълнителния ключ, а в същото време спре тока и понеже упс ще в включвн постоянно дали ще тръгне да работи или като няма конауматор няма да сработи и да бучи напразно. Дано сте ме разбрали :-D
Благодаря
gnt69 - майстор
пет ное 16, 2018 8:48 pmreevil написа:
Дано сте ме разбрали :-D
Благодаря
Аз не та разбрах много ама ти трябва това. Ще ти спести ключето и ще работи само само при условие че печката е стоплила достатъчно. Ако няма топло няма да работи.

Прикачен файл

kontakten_termostat_front.jpg
kontakten_termostat_front.jpg (18.91 KиБ) Видяна 2176 пъти
reevil - специалист
пет ное 16, 2018 8:54 pmgnt69 написа:
пет ное 16, 2018 8:48 pmreevil написа:
Дано сте ме разбрали :-D
Благодаря
Аз не та разбрах много ама ти трябва това. Ще ти спести ключето и ще работи само само при условие че печката е стоплила достатъчно. Ако няма топло няма да работи.
при връзване на такъв термостат какво би се случило с упс-а ако спре тока при студен котел, демек с неработеща помпа, защото ще трябва копчето на упс-а да остане пуснато.
с този термостат схемата май е точно като с това ключе което аз мисля да си сложа
gnt69 - майстор
пет ное 16, 2018 9:16 pmreevil написа:
при връзване на такъв термостат какво би се случило с упс-а ако спре тока при студен котел, демек с неработеща помпа, защото ще трябва копчето на упс-а да остане пуснато.
с този термостат схемата май е точно като с това ключе което аз мисля да си сложа
Точно така за да работи помпата трябва да са изпълнени и двете условия да е топла тръбата където ще монтираш термостата и да има напрежение към помпата.
preslav - майстор
пет ное 16, 2018 8:48 pmreevil написа:
дали ще тръгне да работи или като няма конауматор няма да сработи и да бучи напразно
Ще сработи и ще бучи напразно, но няма да се повреди, ако това те притеснява.
kozl - майстор
пет ное 16, 2018 8:54 pmgnt69 написа:
пет ное 16, 2018 8:48 pmreevil написа:
Дано сте ме разбрали :-D
Благодаря
Аз не та разбрах много ама ти трябва това. Ще ти спести ключето и ще работи само само при условие че печката е стоплила достатъчно. Ако няма топло няма да работи.
И аз те не разбрах, но се :? как мое да немаш термостат и за ко ти е тва копче :? Ти ли ще си термостата?
Като спре тока и си източил системата, а UPS-а захранва помпата, тогава е зле за помпата, че шъ върти на сухо.
Каков е тоя УПС, не ли с външен акумулатор? Ако да, преди да източваш системата, разкачаш акумулатора, спираш мрежовото захранване и така нема да ти требва копче към помпата. То и термостата ако е нагласен на по-голема Т пак нема да пусне помпата и без да спираш напрежение и да разкачаш акумулатора и в крайна сметка копчето за кво е :?
Към всите де четете тая тема - Тези циркулационни помпи требе ли да се развъртат профилактично, когато инсталацията не се ползва, но е пълна?
На соларната система има такава функция да врътка помпата за кратко през интервали коги нема ко да сгрева панела отвън.
reevil - специалист
предполагам, че поне няма да дърпа толкова ток от акумулатора, колкото ако работи помпата :?
намерих едно ключе от бивш мързелив ключ на лампа, ще намеря и едно кабелче и днес ше тествам :supz:

едит: аз съм термостата, защото докато запаля котела и му сложа още две цепенци и вече е на 40гр. за десетина минути. доста ми е презапасен и бързо сгрява. пускам си го и като реша да го гася си я спирам помпата. нямам моменти на спадане на температурата. така съм от пет години и не изпитвам неудобство.
системата не я точа никога освен за ремонт
мисля че по- миналата есен като пуснах помпата и не завъртя. явно се случва при седенето цяло лято да запече леко витлото. на вило има едно болтче, маха се и се завърта вала. то и в книжката пишеше да не се оставя много без да върти. и от тогава си я пускам и лятото през месец два за по пет десет минути
kozl - майстор
На мен пак не ми е ясно, ко искаш :?
Но първо да питам твоята помпа не е ли захранена само от UPS-а?
Превключването на захранването към помпата (дали от мрежата докато има ток или от акумулатора на УПС-то, когато тока спрел), не е ли в кутията на UPS-а?
Ако да с тоя ключ шъ спреш помпата и когато ток има по мрежата и ако в тоя момент ти работи котела/камината ще останеш без помпа.
Ако покажеш ква ти е помпата може да гадаем колко ти харчи от тока.
За UPS давам пример. На сина гаража е с автоматична сегментна врата. Докато немаше УПС, сметката на тока му беше до 1,50 лв. Добавих UPS за компютър (консумацията на автомата 250W) и сметката му стана 3,50лв. месечно. Демек това УПС лапа по 2 лв. на месец, само щото е UPS.
Понеже си дописвал, докато творих:
Това да си термостат не е добър избор. По-добре последвай съвета на gnt69 и термостата да е "копчето"
reevil - специалист
да, точно такъв вид е упс-а. има си копче на него с което се пуска и упс и помпата едновременно. но аз искам да си изведа само ключе което да прекъсва фазата към помпата, копчето на упс-а да си стои включено. така сигуено ще дърпа известен ток и когато не работи помпата, но не мисля че ще е кой знае колко. на първа степен помпата е към 30вата. без помпа на стенд бай да дръпна 2-3 вата
какво имаш предвид че ще ми отиде помпата, ще изгори ли.
мисля че начина на свързване и принципа на работа с ел. термостата и с варианта с цк ключето са есни и същи и проблеми с помпата и упс- не би следвало да има стига да се пуска ключето когато трябва(при запалване)
reevil - специалист
съб ное 17, 2018 7:00 ampreslav написа:
пет ное 16, 2018 8:48 pmreevil написа:
дали ще тръгне да работи или като няма конауматор няма да сработи и да бучи напразно
Ще сработи и ще бучи напразно, но няма да се повреди, ако това те притеснява.
закачих го, точно така е
щом няма да се повреди да не го мисля :supz:
  • 1
  • 2

Тема "връзване на ключ между УПС и циркулационна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: