Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
вт ное 20, 2018 1:55 amLisko написа:
Обаче съм виждал тоалетна в която ламбата сама се пуска и сама се спира (верно в офис, не в къщи, но ми хареса!). След първия път вече знаеш и не се чудиш къде е копчето.
Мен ме не кефат такива кенефи де требе непрекъснато да го тръскам, за да не угасне :lachtot:

И за да не е само спам.... Това е крушка де гаранцията издържа и да свети още - удържа:
Изображение
А тва на кутията лежи:

Прикачен файл:
LED E27 6W_rk1.jpg
LED E27 6W_rk1.jpg (90.58 KиБ) Видяна 1440 пъти

Етикетите са подлепени на голия картон. А в кутията е така е застопорена:
Прикачен файл:
LED E27 6W_rk2.jpg
fox_vt - майстор
В килера имам една на джиките фасунка с датчик ама много кьорава. Влизаш вземаш каквото ти трябва и на излизане ти светва да те изпрати ама не всеки път :-D Иначе за в тоалетна мерси като ще трябва навсяка минута да ставам да пърдя да светне. За коридора е задължително просто няма такъв кеф.
kozl - майстор
Прикачен файл:
LED E14_22.jpg

Филипса на снимката ми пасна точно на мястото си защото:
1. Светят много еднакво с халогенните.
2. Димират се в унисон със халогенните за разлика от о-срама.
3. Димират се със стар димер за НЖ и без в паралел на LED-овете да има включена НЖ :shock: за тразлика от о-срама.

Недостатъци - висока цена към и над 16 лв.
kozl - майстор
Вчера :shock: с цените.
Купих 5 бр. крушки от тези
Ма на двойна цена от предната покупка от същото място :shock: :x
Цената се повишила глобално - верно ли ве :?
kozl - майстор
Във входа на сградата, в която живее майка ми сменили плафоните с от тези с по 2 крушки и PIR сензор.
Обаче навиците още работят и изпреварват реакцията на сензорите. Та значи все още натискам лихт бутона, а светването закъснява.
Но основния проблем е в трептящото светене на LED крушките.
Крушките са V-TAC VT-2256
E27 5,5W 470LM 4000K
180° 48mA
Взех каквито крушки имах под ръка и намерих 2 които не трептят на мястото на Ви Така. Едната е Осрам, другата доста дърта и тежка и не и се чете надписа. Оптониката също трепти, но значително по-малко.
Обаче в сградата де живея до сега съм с Ви Таци и тук там Оптоника и не съм усетил трептене. Само че съм с 9W ВиТаци и 9W Оптоника.
Ще пробвам виташките "биберони" дето ги свалих от PIR плафоните как ще се светят при мен, че некакво съмнение изниква у мен, че има причина и в пулсации на тока за трептенето :?
А м-у другото аз на етажа на майка ми бях сменил плафоните и без да искам в тях бях уцелил нетрептящи крушки, но като минала вълната с РIR плафоните и от нетрептящите крушки следа няма.
Още по загадъчно е, че като питам съседи дали ги дразни трептенето и те твърдят, че не усещат такова :?
Възможно ли е само аз да го усещам :?
Имаше нейде из форума писано за трептенето на LED-овете, но аз не му обърнах внимание, защото не се бях срещал с този проблем.
Другото което се сещам, е че сега се палят по 1 до 2 плафона на етажа, а преди всички етажи заедно през стълбищния автомат. Т.е. има разлика в товара. Ама това да е причина се съмнявам, защото товара сега е намалял :?
zz_stefanov - майстор
Аз не усещам толкова трептенето. Всъщност усещам го ако съм съм продължително в тази светлина. Може би си по чувствителен.
На стълбището не сме опирали да търсим не трептящи крушки. :)
Не се мисли за изключително чувствителен, Козлин!
Трептят си наистина, а бедните ми познания сочат, че на определеното място има "генератор" на нещо си, който работи постоянно или поне докато си наблюдавал трептенето.
Нещо влошава електрозахранването.
kozl - майстор
Пробвах ги трептящите крушки тука в наша сграда в мазето на тъмно и не виждам да трептят.
Явно за трептенето има и друг фактор в другия блок :?
Или пък нещо което там ми променя зрението и усещането :?
Някаква илюзия :roll:
вт фев 14, 2023 12:55 pmkozl написа:
Пробвах ги трептящите крушки тука в наша сграда в мазето на тъмно и не виждам да трептят.
Явно за трептенето има и друг фактор в другия блок :?
Или пък нещо което там ми променя зрението и усещането :?
Някаква илюзия :roll:
Не, Козлин. Здраф си като бик. без да имам предвид известното сравнение
Проблема е на место.
MamaMy - майстор
Продължават Осрамките да са ми фаворит. Няма мигане, не греят и не изгарят. Тези с датчик за движение също се държат прилично. Нямам димер на такава крушка, но и не искам да имам. Ако такава крушка се димира (влияе) от захранващото напрежение, значи от електрониката и (генератора на ток) и чеп за зеле не става. Ако такава крушка се димира с външен димер от 230 волта, тя трябва да е най-евтината на пазара. Това означава, че тя няма никаква електроника, а най-обикновен резистор и живота и е минимален. Светодиодните ленти които имат димер се димират, но след електрониката на захранването. С две думи модулира се постоянното напрежение и се регулира коефициента на запълване. Това е съвсем различно от аналоговото димиране на жичните лампи.

Тема "LED крушки Е27 и тук там Е14, цени и коя повече ке удържи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: