Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
миро8311 - специалист
Искам да ползвам само вентилатора който е в вътрешното тяло на климатик електрониката която е била я няма вентилатора е с 6 проводника две тройки с едната е захранването което се пуска с кондензатор ,но не знам как да му регулирам оборотите с регулатор и как да се свърже този регулатор към вентилатора казаха ми за този регулатор
http://dobrikit.net/Regulator5-p-112.html но не съм сигурен дали ще стане трябва ми професионално мнение,Благодаря предварително
Junak - майстор
Не става регулатора щом е с кондензатор. Все пак за какъв климатик става въпрос?
миро8311 - специалист
Junak написа:
Не става регулатора щом е с кондензатор. Все пак за какъв климатик става въпрос?
Стаен климатик самсунг и медея са тела ама то само вентилаторите са там и питата врез която ще циркулира водата
hidrazin - майстор
Ти кажи какви са моторите на вентилаторите. Имат си табелки. Защо всичко трябва да ви се вади от устата с ченгел? Не е задължително Самсунга и онези боклуци Мидеята да използват едни и същи вентилатори. Да не си останал с впечатление че щом е климатик всички вентилатори са еднакви. :lol:
Ако е с две тройки вероятно ще стане с регулатор. Едната тройка е за мотора. Другата мери оборотите и не ти трябва.
хайде сега да кажеш какво пише на табелките и да сложиш някоя снимка на моторите и кабелите с буксите им.
:partyman:
миро8311 - специалист
hidrazin написа:
Ти кажи какви са моторите на вентилаторите. Имат си табелки. Защо всичко трябва да ви се вади от устата с ченгел? Не е задължително Самсунга и онези боклуци Мидеята да използват едни и същи вентилатори. Да не си останал с впечатление че щом е климатик всички вентилатори са еднакви. :lol:
Ако е с две тройки вероятно ще стане с регулатор. Едната тройка е за мотора. Другата мери оборотите и не ти трябва.
хайде сега да кажеш какво пише на табелките и да сложиш някоя снимка на моторите и кабелите с буксите им.
:partyman:
Абсолютно еднакви са моторите само турбинките който задвижват са различни но те не ме интересуват
не пише нищо по моторите трябва да са асинхронни щом са с кондензатор така си мисля
hidrazin - майстор
Снимки на извадените мотори и кабелите.
И ти как разбра че се пускат с кондензатор като я няма електрониката? Кондензатора за пускането стои точно там - на платката с електрониката.
:partyman:
stivemaster - майстор
hidrazin написа:
Ти кажи какви са моторите на вентилаторите. Имат си табелки. Защо всичко трябва да ви се вади от устата с ченгел? Не е задължително Самсунга и онези боклуци Мидеята да използват едни и същи вентилатори. Да не си останал с впечатление че щом е климатик всички вентилатори са еднакви. :lol:
Ако е с две тройки вероятно ще стане с регулатор. Едната тройка е за мотора. Другата мери оборотите и не ти трябва.
хайде сега да кажеш какво пише на табелките и да сложиш някоя снимка на моторите и кабелите с буксите им.
:partyman:
Хи-Хи-Хи паднах от смях , "онези боклуци" - втория по големина производител на климатици !!!! Освен това, тона с който се обръщаш към питащия, не те ли задължава да знаеш какви са моторите ?
Ето какви са ВСИЧКИТЕ съвременни мотори на вентилатора на вътрешното тяло независимо от марката- монофазен асинхронен.
Така че инвертора му ще го подкараш без контролер знаеш ли кога ,дори и да ти дадат схемата на буксите ?Инвертора може да е в мотора или в платката на вътрешното тяло, все едно.
Има и глупав метод с фазов регулатор но ще работи един два дена !
hidrazin - майстор
Престани да се излагаш.
:partyman:
todortv - майстор
stivemaster написа:
......
монофазен асинхронен.
Така че инвертора му ще го подкараш без контролер знаеш ли кога ,дори и да ти дадат схемата на буксите ?Инвертора може да е в мотора или в платката на вътрешното тяло, все едно.
Има и глупав метод с фазов регулатор но ще работи един два дена !
За какъв инвертор става въпрос?
Как се управлява мотора за турбината на вътрешното тяло?
Защо само два дни с фазов регулатор?

Към питащия, дай снимки на моторите,
Junak - майстор
Хайдеее, пак ще си ги мериме. Моят пък е с такъв мотор. Без табелка. И е от известна марка.

Прикачен файл

Untitled.jpg

Тема "Схема на свързване на вентилатор на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: