• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kuger - майстор
нед дек 02, 2018 10:47 pmDMN написа:
kuger, моите искрени уважения към теб, както и към повечето съфорумци тук :) .
Не си мерим знанията, аз лично се опитвам да чета внимателно какво е писал автора на тема за неговия проблем. Оказа се, че той е направил сериозни пропуски в описанието на проблема си в първия си пост. А всеки детайл е от значение. Разбира се, че на първо място е идеята да се помогне :) . Но тук се включват и хора, които започват да дават определения за участниците включили се по темата, като те самите не казват нищо съществено, конкретно и в детайли :) .
Това нещо като мъжкото его е "голяма работа".
Мен ме интересува чисто техническата част и повечето от моите мнения са подкрепени с някакви аргументи от моя страна.
:partyman:
:partyman:
По принцип чета всички мнения, преди да се "изходя" тук. НО! Дайте дайте да не се дърлиме, а да помагаме!
И, да даваме мнения, които наистина ще помагат.

Още, автора е допуснал доста грешки, пропуснал е доста проверки, но никой не е спец по всичко.
Някъде е писано "Когато някой мисли, че знае всичко, всъщност нищо не знае"!
dimo_08 - помощник
Здравейте отново. Намерих ето този пускател. Ако не греша схемата на свързване е фаза на 1 и нула на 5, отдолу фаза на 2 нула на 6 ?
Прикачен файл:
pv 1.jpg
Прикачен файл:
pv 2.jpg
Прикачен файл:
pv 3.jpg
kuger - майстор
Остана една "0" на другия край на бобината, дано да е на 230V.
Няма да е хич лошо и една директна нула към онова лъскаво винтче от третата снимка :)
dimo_08 - помощник
За лъскавото винтче го разбрах. Но за тази нула на другия край на бобината не мога да се ориентирам. Ако мога да помоля някой да обозначи подробно цялата схема върху снимката. Дано да е за 220 V. Не съм гледал дали има обозначение отстрани.
kuger - майстор
Захранване на пусковата верига - фаза, стоп бутон /на термозащитата/, после пуск /отделния бутон от дясната страна на пускателя/, двата извода на пуска са свързани с поддържащ контакт на контактора. До тук ти е правилна схемата. Но бобината се нуждае и от нула /ако е за 230V или втора фаза ако е за 380V/. Дано е за монофазно захранване, иначе не ти върши работа. На самата бобина пише за какво напрежение е.
Ако в ПВ-то всичко е оригинално на табелката му пише за какво напрежение е бобината.
Прикачен файл:
pv 2.jpg
Това, което толкаво калпаво съм посочил със зелена стрелка е втория извод на бобината, свързва се към нула или към фаза според това за какво напрежение е.
dimo_08 - помощник
Ясно засега докато не пробвам. :lol: Благодаря....И един малко глупав въпрос ако е за 380 V и подам еднородна фаза на клемата със зелената стрелка. Няма да сработи нали ?
moimoimoi - майстор
изглежда на 230волта

ама то си пише на самата бобина ,пише го и на капака на ПВ-то.

и вземи притегни всички болтчета
kuger - майстор
ср дек 05, 2018 9:31 pmdimo_08 написа:
Ясно засега докато не пробвам. :lol: Благодаря....И един малко глупав въпрос ако е за 380 V и подам еднородна фаза на клемата със зелената стрелка. Няма да сработи нали ?
Не, няма да стане.
пп: бобините и за двете напрежения са еднакви по габарити, разбирай взаимнозаменяеми.
kuger - майстор
ср дек 05, 2018 9:46 pmmoimoimoi написа:
изглежда на 230волта

ама то си пише на самата бобина ,пише го и на капака на ПВ-то.

и вземи притегни всички болтчета
По това как са показани свързванията и на мен ми прилича на 230 волтова, ама око да види :-D :prost:
dimo_08 - помощник
Прикачен файл:
viber image.jpg
Май ще трябва да търся друг контактор ? Това 36 аз го тълкувам като трифазно ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с ел.двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: