• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
dimo_08 написа:
Не се пуска под товар. Машината е от този тип при който въртеливото движение се предава с ремък на неподвижна ос. На оста е закачена съответно шина и верига.
Но не е и на свободен ход. Има доста неизвестни.
Така както е зацепен двигателя към ремъчната шайба, можеш ли да завъртиш на ръка шайбата на мотора с неголямо усилие.
Колко е предавателното число( разликата в диаметъра на шайбите) между шайбата на мотора и шайбата на оста със шината и веригата?
Снимка можеш ли да качиш?
П.П. Новеселски ме е дублирал :) .
:partyman:
dimo_08 - помощник
Прикачен файл:
dvigatel.jpg
Прикачен файл:
viber image.jpg
Прикачен файл:
shaiba.jpg
DMN - майстор
Тук си го снимал без ремък т.е. не е зацепен и натоварен.
Ако не е включен към ПВ и пак се чуди, така както го беше написал по-горе, то проблема ти е в мотора(късо в някоя намотка или късо между пускова и работна) или проблем с някой кондензатор или в центробежния изключвател - не включва. Това е според мен :) .
:partyman:
dimo_08 - помощник
Да на снимките е без ремък, но при пробата той беше сложен. Диаметъра на шайбата на двигателя е 10 см а тази горе е 5 см. Дали този пускател е подходящ обаче. При опит за завъртане с ръка се върти сравнително лесно.
Hoвoceлckи - майстор
Сигурно аз нещо не схващам :? Вдигате скоростта на вала на 6000 оборота и сваляте мощността на двигателя на 1,1кВт? Тази машина е работела преди това с друг някакъв двигател?
dimo_08 - помощник
Грешката е моя. Долу е 7 см а горе 3,7 см. Преди това машината не е работила. Направена е сега
DMN - майстор
dimo_08 написа:
Диаметъра на шайбата на двигателя е 10 см а тази горе е 5 см.
Няма значение в сантиметрите, по-важно е съотношението в диаметъра на шайбите(това по повод последната ти корекция в последния ти пост).
Ами значи така постигаш увеличение на оборотите на горния вал за сметка на въртящия момент, той намалява. Електромотора се тормози повече и при работа и при тръгване. Уточнение - да не се бърка мощността на двигателя с въртящия момент, това са две различни понятия. Мощността може да е една и съща, но въртящия момент да е различен. Въртящият момент се променя именно чрез редуктори, ремъчни, верижни и т.н. предавки.
plamen6703 - майстор
съб дек 01, 2018 10:01 pmdimo_08 написа:
Подозирам че пускателя идва слаб за този двигател. Номиналният му ток според табелката е 15 А.
Не подозираш ли, че само това е верният отговор и само той е колега, който има квалификация и разбира от електротехника! :wink:
съб дек 01, 2018 11:02 pmmoimoimoi написа:
какво означава не може да се развърти?
пускателя изключва или двигателя върти с по ниски обороти от номиналните?

тоя пускател е с защита от 4 до 6 ампера, а двигателя при пускане може да има пусков ток 30-40ампера и след това според натоварването до 15ампера
В другите две страници се врачува от хора, които са голи и боси по теми свързани с електротехника и електроника :)
Не се впускай в излишни обяснения и не се доверявай на мнения, които могат да доведат до дефектиране на електромотора! На място до машината се решават такива проблеми от човек, който знае какво да гледа!
Успехи! :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
не се доверявай на мнения, които могат да доведат до дефек на електромотора
Интересно мнение от човек, който обича да прави правописни забележки на хората тук, какво е имал предвид с думата, която не съществува в българския език - дефек? Да се чуди човек - дефект ли е имал предвид или дефекация(просто се е изходил по въпроса както винаги с принципната си безполезност).
А и да го пита някой - що двигателят на моменти не е тръгвал и без пускателя?
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Моторната защита има свойството за забавя изключването си за начително по-голям ток за известно време ... При това положение двигателят би достигнал поне някакви обороти преди да изключи. А тя не изключва мигновено и двигателят се напъва извесно време? Такива защити няма в телевизорите и е нормално "колегата" да не знае за свойствата им.
Сега сериозно. Пробвано ли е включване на двигателя с ПВ-то без ремък? И 1500 оборота ми се струват множко за тази система.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с ел.двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: