• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ninovr - напреднал
ИМАМ ПИТАНЕ ЗА МАЛЪК ХЛАДИЛНИК KROWN --ЛЯТОТО РАБОТИ ДОБРЕ НО ЗИМАТА НЕ ОТОПЛЯВАМ КУХНЯТА И МНОГО СЛАБО ЗАЛЕЖДА ТЕРМОСТАТА ЛИ ТРЯБВА ДА СМЕНА
plamen6703 - майстор
Имаш малък хладилник, но нямаш малки букви и препинателни знаци да ги ползваш като пишеш :wink:
Нищо не сменяй, изключи хладилника от контакта до лятото, а зимата ползвай кухнята за охладител, иначе ще изпаднеш в трудното положение, да "ремонтираш" здрав хладилник :-D !
Успехи! :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Това "слабо залежда" ... Не натрупва толкова много лед по изпарителя ли трябва да се разбира или като цяло ти се струва, че охлажда слабо? Проверявал ли си с термометър каква е температурата вътре (в средата по височина)?
mironcho - специалист
Намери си упътването на хладилника. Най-вероятно там ще има описан температурен диапазон в който е предвиден да работи.
Ефекта, който описваш важи за всички хладилници произведени за зони с по-топъл климат. Ако искаш да работи или топлиш кухнята или го местиш в топла стая.
Hoвoceлckи - майстор
Въпросът е дали се оплаква, че не работи (достатъчно - все пак не казва, че изобщо не работи) или така смята понеже няма такова обилно заскрежаване като през лятото.
DMN - майстор
ninovr написа:
ИМАМ ПИТАНЕ ЗА МАЛЪК ХЛАДИЛНИК KROWN
Щом е малък измести го там където отопляваш и няма да имаш тези проблеми.
Ако не искаш да го местиш и щом е в кухнята, усили му термостата на макс. и мятай някоя мръвка в печката за няколко часа и печи на силна фурна без да отваряш прозореца. Хем печено ще имаш, хем и лед в хладилника.
:partyman:
lov - майстор
Що всички си мислят че като е зима и на всякъде е заледено то и влагата във въздуха трябва да е много. И съответно хладилника яко да заледява. Обледяването на камерата е в следствие на кондензация на същата тази влагата във въздуха при всяко едно негово отваряне. Е да де ама точно когато температурите са ниски количеството вода във въздуха е изключително ниско.
Задавали ли сте си въпроса що прането съхне нищо че има сняг и всичко е заледено. Тоест на всякъде вода бол.
kozl - майстор
Я па имам термомер в хладилника.
Купи си и ти и температурите следи.
После тук пиши, колко градуса KROWN-а ти държи :wink:
га се вътре обстановката "залежда".
DMN - майстор
lov написа:
Що всички си мислят че...
И аз не знам защо мислиш, че всички си мислят... :)
  • 1
  • 2

Тема "ВЪПРОС ЗА ХЛАДИЛНИК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: