Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Прикачен файл:
LED 12V_G4.jpg
Започна да мига. Не помня каква марка е и я подмених с новата (на снимката до нея)
Колко ли шъ да се е награвал светодиода, за да се разпои :?
А да и да допълня. Като поставих новата и оп късо съединение. Нагря се до червено, някъде в капака на луничката.
Е тва щото краката за фасонгата са запоени директно към греца и нема никаква изолация и оп опреха в метала на капачката.
Та се наложи допълнителна доработка, за да свети.
preslav - майстор
И ти като мен май се занимаваш с неща дето не ти е работа, ей така за спорта.
На първата луничка не и виждам резисторите, може и да ги има, но не виждам и логиката да започне да мига при разпоен един диод - вероятно диодът си е диод, а някъде другаде има скрит ключ за бараката, който може да се окаже дрифтер.
nikolov333 - майстор
У нас съм сменил сигурно 50 броя "мигащи" лунички на 12V, но понеже са гаранционна подмяна и не съм ги отварял да им търся проблема, а причината за мигането 100% е в следствие на системно прегряване..
kozl - майстор
пон дек 17, 2018 5:02 pmpreslav написа:
На първата луничка не и виждам резисторите, може и да ги има, но не виждам и логиката да започне да мига при разпоен един диод - вероятно диодът си е диод, а някъде другаде има скрит ключ за бараката, който може да се окаже дрифтер.
Не се виждат резисторите, защото са от Dark Side of The Moon обратната страна на луната :lol:
A дали мигането е от лошата спойка, по нататък ще тествам.
DMN - майстор
kozl написа:
A дали мигането е от лошата спойка, по нататък ще тествам.
Не е от лоша спойка, а си е "ефект" на някой повреден вече светодиод.
Имат свойството да се държат доста странно, когато са "полуповредени"( демек повредени). Казвам го от скромен опит с тях. :)
Обаче разпоеният светодиод е доста интересен случай в твоя случай :? .
:partyman:
nikolov333 - майстор
Основно заради съвместимост със старите халогенки, но у нас съм ги сложил заради безопасност и уж повече издържливост... А платката с разпоения диод е вдигала бая сериозни температури, като и гледам пожълтяването, а не вярвам да е от цигарен дим.. :-D
kozl - майстор
пон дек 17, 2018 8:10 pmEDI написа:
И що 12 волта.
В банята са в огледалото над мивката и отговарям с цитат:
пон дек 17, 2018 8:29 pmnikolov333 написа:
заради безопасност
Има съвместимост със захранването за халогенни крушки, НО:
● Повечето трафове за халогени имат долен праг на мощността и под него Ледовете мъждят.
● Светенето със стария наличен траф за халогени не беше същото като със захранването за лед ленти (изправено и стабилизирано напрежение).
Освен това поради тъпата конструкция на платката с новите светодиоди, тествах и захранването на късо и метала на капачката стана червен като при заварка, а захранването за късмет продължава да работи.
И едно мнение за същия продукт на Джи-так:
За сега (няколко месеца) свети при тва по дбре от повредената Ултралукс 2W, а джи-тага и новото EGLO са обявени по 1,5W.
Неудобството при джи-тага е че платката е изцяло кръгла и не стои дбре в центъра в мебелни луни.
А ето още от Ултралукс
Що не ползвам халогенки?
Аве ползвах. Оригинално шкафа към огледалото от полиестерни плоскости беше с халогени и като се стопи полиестера минах на LED. След дъжд качулка :? Не в онези години немаше ЛЕД качулки :roll:
kozl - майстор
пон дек 17, 2018 7:39 pmDMN написа:
kozl написа:
A дали мигането е от лошата спойка, по нататък ще тествам.
Не е от лоша спойка, а си е "ефект" на някой повреден вече светодиод.
Имат свойството да се държат доста странно, когато са "полуповредени"( демек повредени). Казвам го от скромен опит с тях. :)
Обаче разпоеният светодиод е доста интересен случай в твоя случай :? .
:partyman:
Нема повреден диод, нема и разпоен диод. Лоша платка.
Лепнах диода с една безцветна лепенка до вчера. Като махнах лепенката на нея останаха още 3 диода. Наденах лупите и всъщност диодите падат (люпят се) заедно с металните пластини от проводящите писти залепени на платката. Явно лепилото вече не държи металния слой и фолиото се отлепва.
kozl - майстор
Днес открих и другата дефектирала платка. И тук диод като от предната отачен и липсва :?
До нея снимах нова на Витек, за която вече писах, че платката не е зарязана при пиновете и иде по-дълга, та не стои дбре в мебелната луна.
Прикачен файл:
LED 12V_23.jpg

Тема "LED крушки 12V AC/DC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: