Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Здравейте ,трябва да свържа САВТ към автоматичен предпазител.През годините когато се е случвало това много често е имало проблеми(сериозни) когато е присъединявано директно без някакви биметални гилзи,шайби.Кабела е 4Х16, та има ли някакви други гилзи освен тези на снимката с което може да се направи.Ако няма мисля да карбовам парче мед вътре в медната част и така да го закача.Пък ако има друга идея добре дошла!

Прикачен файл

gilzi 1_92.png
gilzi 1_92.png (30.44 KиБ) Видяна 2809 пъти
hidrazin - майстор
Какъв автоматичен предпазител???
Като ти гледам кабела, то ще е главен за табло.
Винаги когато ще е халуминиев кабел гледам за главен предпазител да сложа от серията Compact NG 160 на швайзер електрик.
Скъпички са но пък са с тунелни клеми за алуминиев кабел.
Имат и по-евтина серия NG125N но за тях мисля че тунелните клеми за алуминиев кабел са аксесоари и се поръчват отделно.
По принцип Шнайдер имат такива накрайници за алуминиеви кабели и нормалните предпазители като серията Acti9
Водят се под номенклатурен номер 27060 но честно казано не знам къде може да намериш.
Има и едно други накрайници тип BMAN но те май са само за по-големички кабели пък и те не се срещат много.
И твоя вариант мисля че ще работи и е най-достъпен...
:partyman:
valentino76bs - майстор
Главен е да и понеже за сега нямам трифазен ток ще ползвам трите жила и му сложих 50А моноф.крива B понеже е много дълга линията.
radius - майстор
Какви проблеми да очаквам, при мен съм съм с Acti9, 3ф партида и САВТ ? Свързах ги директно в клемите на кат. отводител... Лош контакт в резулат на някаква корозия?
Като я гледам тази гилза, нито имам с какво да я кербовам, нито има място да стърчи..
mironcho - специалист
Проблем със свързване към предпазителя няма - клемите са кадмирани и се понасят добре, както с мед, так и с алуминий. Обърни повече внимание на свързването на нулевия проводник към шината или каквото си предвидил за целта.
А защо ще ползваш само 3 от жилата?
valentino76bs - майстор
Може само две може и 2х2 както ми кефне в момента :) не е проблем малко трябва да ги сплескам за да влязат само.
FM STEREO - специалист
Слагаш отвън дето ти влиза алуминиевият кабел ето това:http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... ls/f11db06 и до таблото си пускаш меден проводник.
valentino76bs - майстор
Тц,не е такава схемата от таблото на улицата идва мед!Влиза в ГРТ (мое)и от там се разклонява на две места с ал.кабели.
Dzver - специалист
до сега не съм имал проблем с алуминиев кабел вързан в АП, не знам защо толковаа се панирате.
zz_stefanov - майстор
Dzver написа:
до сега не съм имал проблем с алуминиев кабел вързан в АП, не знам защо толковаа се панирате.
Освен очакваните проблеми от окисляване, алуминиевия е отвратителен за напъхване в апартаментно табло. Сега на село търся решение първо да премина към меден и после да го напъхам в таблото. Търся обаче да е някаква кутия с винтови клеми, щото няма кой да ми го кербова там.

Тема "Свързане на алум. кабел към автоматични предпазители." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: