Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Landser - напреднал
Здравейте, имам следния въпрос вчера пусках един трифазен електромотор от бормашина, на табелката пише триъгълник двойна звезда, та понеже нямаше клеморед замерих съпротивлението между намотките
Беше еднакво на едната тройка и на другата.
Подадох напрежение на 1 та 3-ка и тръгна бавно след това смених на другата тройка и тръгна бързо проблема е следния!
Ако е триъгълник двойна звезда то на която и от двете тройки да се подаде напрежение трябва да върти с една скорост а като се замости другата да се сменя скоростта също така мисля, че на високата скорост върти много по бързо от обозначено то на табелката тоест на едната тройка :shock: :?
plamen6703 - майстор
Изтегли /ако искаш/ тоя файл https://dox.abv.bg/download?id=7f1fc5cecd да си свериш /ако можеш/ "часовника" за твоя електромотор. Въпроса ти като цяло е за гадатели /описваш неща, които никой не вижда и не знае какви са/ и те ще се включат по-късно с пипни го тук, пипни го там, а електромотора от линка по-горе е за Бормашина ПН-161 :wink: .
Весело посрещане на нова година! :partyman:
Landser - напреднал
Да много ми помогна, въпроса е дали е възможно мотора да е пренавит и да са две скорости на две намотки, и аз гадая след като клемното табло го няма и мотора беше свързан по същия начин, но при старт на високи обороти със сложени ремъци сякаш се мъчи докато развърти, но тръгва и си мисля, че върти на по високи обороти от колкото трябва бъпроса ми е лесен възможно ли е това да му е схемата намотките и на бавните и на бързите са около 30 ома но на едната тройка тръгва бавно а на другата бързо, без да замоствам крайщата както би трябвало да е по схема???
Аз си мисля, че нали намотките вътре са еднакъв брой и на които и 3 крайща да се подаде напрежение трябва да тръгва на бавни?
plamen6703 - майстор
Има възможност /малко вероятна/ да са два електромотора в един корпус. Едната тройка е за едната скорост, другата тройка е за другата скорост :wink: С гадаене няма да станат нещата, иска се око да види, ръка да пипне :) !
Landser - напреднал
Аз ти обяснявам, че на едната тройка тръгва на бавни на другата тръгва на бързи ти ми викаш има вероятност, въпроса ми е ако има грешка в схемата на така наречения двигател триъгълник двойна звезда дали може това да стане да тръгва така и проблем ли е??? Явно и ти не си толкова компетентен и само си чешеш езика едната тройка е 3 червени другата е 3 сиви така излизат на таблото на мотора!
На табелката е дадено триъгълник двойна звезда и между намотките има връзка между сивите и червените, но тръгва без връзка за звезда!? Тръгва ама много бързо ми се струва и се мъчи като е на ремък. Но все пак върви! Възможно ли е да върви така аз не мисля, че ако е с оригинални намотки ще върви така? :? :?
Landser - напреднал
Да кажем, че на U1 V1 W1 подавам 3 фази тръгва бавно след тва на U2 V2 W2 подавам 3 фази тръгва бързо възможно ли е не замоствам нищо омовете между U1 V1 W1 са 30ома и между U2 V2 W2 пак са 30 само че на втората тръгва бързо според мен трябва да тръгва на 1 скорост и при двете 3-ки само, че не е така?
plamen6703 - майстор
Ако поне малко можеш / ти не можеш/ да мислиш, щеше да снимаш електромотора, щеше да кажеш от каква машина е, да напишеш данните на електромотора и ред други неща, които правят хората, които разбират /ти не си от тях/, но им трябва малко помощ, че да се справят :wink:

Първо установяваш схемата на електромотора, писал си за триъгълник-двойна звезда. Имаш образно казано две тройки изводи, взимаш едната "тройка"/тройката има значение/ и я свързваш към 380V, ако тръгне е добре, ако не тръгне и почне да се "тормози" /измерваш тока, ако можеш/ сменяш тройките и повтаряш упражнението.
За другата скорост подаваш захранване на другата тройка, а предната я шунтираш. Следи се и посоката на въртене на едната скорост и на другата скорост и ако е различна ги синхронизираш!

Аз не съм гадател, казах ти какви възможности има при различните електромотори. Какво е положението при твоя електромотор, само врачка може да ти каже, за това ти казах да изчакаш да се включат врачките и да гадаят!
От мен весело посрещане на нова година! :partyman:
Landser - напреднал
Прикачен файл:
Screenshot_20181229-184136.jpg
ето ти снимка на едната тройка тръгва бавно на другата бързо без да замоствам предната незнам как да ти го обесня и незнам дали въобще тва дето е на табелката е достоверно или е пренавиван и е преправен шибан мотор май ще трябва да го отварям и да проследя намотките кое къде.
Весели празници :partyman: :supz:
hidrazin - майстор
пон дек 31, 2018 4:11 pmLandser написа:
Ако е триъгълник двойна звезда то на която и от двете тройки да се подаде напрежение трябва да върти с една скорост а като се замости другата да се сменя скоростта също така мисля, че на високата скорост върти много по бързо от обозначено то на табелката тоест на едната тройка :shock: :?
Тва със замостваето от къде го измисли?
На двете тройки са различен брой полюси - 8 полюса бавни и 4 полюса бързи. Пише го на табелката на мАтора.
Като се съмняваш в оборотите - измери ги.
чети ТУК
:partyman:
Landser - напреднал
пон дек 31, 2018 7:31 pmhidrazin написа:
пон дек 31, 2018 4:11 pmLandser написа:
Ако е триъгълник двойна звезда то на която и от двете тройки да се подаде напрежение трябва да върти с една скорост а като се замости другата да се сменя скоростта също така мисля, че на високата скорост върти много по бързо от обозначено то на табелката тоест на едната тройка :shock: :?
Тва със замостваето от къде го измисли?
На двете тройки са различен брой полюси - 8 полюса бавни и 4 полюса бързи. Пише го на табелката на мАтора.
Като се съмняваш в оборотите - измери ги.
чети ТУК
:partyman:
Благодаря за отговора точно такъв отговор чаках, значи схемата по която съм го свързал е вярна, и аз така си помислих защото и на 2-те тройки съпротивлението е 30 ома просто едната е навита в повече канали, а проблем ли е като се включва директно на бързите, защото малко трудно тръгва като е натоварен с вала на бормашината, абе има едно такова бучене свирене ама тръгва.
Благодаря братле за отговора!
Весело посрещане на новата година :drinkers: :partyman:

Тема "Трифазен двигател схема въпрос???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: