• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте какви са рисковете ако захраниш с две фази (L1 +L2) от трифазен ток, битов консуматор, например пералня. Има N и PE без ДТЗ.
Благодаря!
radius - майстор
Междуфазното е 400В, ти си прави сметка. Има и други рискове.
iliya_i - майстор
:shock:
Последна промяна от iliya_i на съб фев 04, 2017 3:55 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
VMD123 написа:
Здравейте какви са рисковете ако захраниш с две фази (L1 +L2) от трифазен ток, битов консуматор, например пералня. Има N и PE без ДТЗ.
Благодаря!
Ако пералнята е за монофазно захранване, риска е БУМ :rolleyes: + купуване на нова пералня.
DundyTheCroc - майстор
Ще има фоерверки :-D
Има фурни и плотове, които могат да се захранват с 2 или 3 фази, вътрешно товара е разпределен между тях и нулата.
radius - майстор
Че даже има и междуфазни фурни. Тук се оплакваше един колега, че слабо топлела.
Имам пред вид да вземещ две фази от трифазен контак и заедно/съединени да захраният контакт монофазен. Какво ще стане. Късo съединение
moimoimoi - майстор
като събереш две различни фази се получава късо съединение
iliya_i - майстор
VMD123 написа:
Имам пред вид да вземещ две фази от трифазен контак и заедно/съединени да захраният контакт монофазен. Какво ще стане. Късo съединение
Е виждам, че сам си си отговорил вече. Между тези фази, дето ще ги връзваш заедно има 400 волта напрежение. Фойерверките са гарантирани. И каква е идеята на всичко това?
krasi92 - майстор
Ще ти гръмнат бушоните като ги допреш двете фази една към друга и нищо повече няма да се случи по проекта със захранването на пералнята с две фази едновременно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ако захраниш с две фази (L1 +L2) от трифазен ток, битов консуматор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: