Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
И по чуждите форуми е пълно с патладжани... :-D
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
нед яну 13, 2019 3:49 pmWhiskey написа:
Не мога да вържа въпросната лампичка паралелно на основния товар, тъй като той е една единствена лед лампа
Не паралелно, а последователно на товара. Паралелно на ключа (в същите две клеми, в които ти влизат жиците; не ползваш клемата, на която се подава фаза при "изключено положение").

нед яну 13, 2019 3:49 pmWhiskey написа:
Става въпрос за ключ Bticino L4005M2N и лед индикация за него LN4742V230.

Това малко променя концепцията ...
hidrazin - майстор
пон яну 14, 2019 9:03 pmHoвoceлckи написа:
нед яну 13, 2019 3:49 pmWhiskey написа:
Става въпрос за ключ Bticino L4005M2N и лед индикация за него LN4742V230.
Това малко променя концепцията ...
Как точно? Кардинално, суборбитално, тривиално, печално или .... ???
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
нед яну 13, 2019 9:07 amkolev_k написа:
... а на ледовете по 1 кондензатор 100nF/400V,пак паралелно.лампичките трябва да са глимки,де.
пон яну 14, 2019 1:58 pmWhiskey написа:
... да тествам с кондензатор.
... без резистор ... Няма проблем ако е с глимка. И няма да стане със светодиод - кондензаторът ще се зареди и няма да пропуска повече ток. Резисторът е нужен за разреждането му.
kozl - майстор
Ако светодиода в ключа се захранва само през единия полупериод на променливото напрежение, както е тука:


Изображение


То дали пък няма да стане другия полупериод да захранва лед крушката 7 вата :? Ако захранването е с електронен драйвер би трябвало да стане и да се разделят полупериодите с диоди, а светлинната индикация в ключа да се пресвърже и да се добави диод в паралел на крушката.
За възможност мисля, че става, но е свързано с изненади, като например при следващата смяна на ключа да има ПУФ :roll:
Аз лично бих предпочел да добавя грец в ключа към светодиода и да ползвам кондензатор при крушката.
Whiskey - специалист
Реших проблема, като все пак намерих от къде и теглих кабелче нула. С тези ел. елементи нямаше да се справя, пък и прецених, че постоянно ще го мисля това осветление ще свети ли, няма ли да свети, особено като ме няма ще ми е притеснено. Затова, сега всичко е ок.

Тема "Как да си измайсторя нула..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: