Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fbr - майстор
Паралелно на ЛЕД-а резистор 50-тина килоома трябва да спре мигането
Hoвoceлckи - майстор
Що сега му отнемате рядкото щастие да се пласира човека? То и аз мога, и ти можеш, ма ... дайте му шанс де :partyman: и всеки по специалността си - който може - си го може ... врачува, който нищо не може - плюе по можещите :wink:
hidrazin - майстор
При 50-тина kΩ резистора трябва да е къде един ват - множко е.
Слага е между 0,5 и 1 MΩ - най-добре на всяка ламБа ако са повече от една на дадения токов кръг.
:partyman:
P.S. Относно селския в предния пост - Моля да го извините.... :lol:
Последна промяна от hidrazin на нед яну 13, 2019 10:18 am, променено общо 1 път.
kolev_k - специалист
съб яну 12, 2019 6:05 pmWhiskey написа:
Искам да сложа на няколко прекъсвача контролни лампички, които да указват местоположението им в тъмното. За съжаление обаче не мога да вържа лампичката успоредно с основния товар, защото се получава едно мигане (LED e). И ми е нужна нула за правилното свързване на контролната лампичка. На всички места успях да закарам оригинална нула без проблем, но имам две места, където просто няма от къде. Някакви идеи какво да направя?
за да светят в тъмното за къв чеп ти е нула?нула ти трябва ако искаш да светят в светлото.просто вържеш лампичките паралелно на ключа, а на ледовете по 1 кондензатор 100nF/400V,пак паралелно.лампичките трябва да са глимки,де.
ПП.ключовете(светещите) които продават по магазините са си готови с подвързани глимки.
Whiskey - специалист
Струва ми се, че много хора тук пишат без да четат какво съм питал. Не мога да вържа въпросната лампичка паралелно на основния товар, тъй като той е една единствена лед лампа (крушка). Описано е и в каталога на производителя на ключа/лампичката. Затова ми е нужна нула. Става въпрос за ключ Bticino L4005M2N и лед индикация за него LN4742V230. Идеята за кондензатор и/или резистор звучи добре, ще я опитам. Крушката ще е 7 ватова.
plamen6703 - майстор
Каквото ти е питането такива са и отговорите на питането :) Може да споделиш какъв е "ефекта" след пробата с кондензатор и резистор :wink: ! :partyman:
kolev_k - специалист
Добре сичко убао,само обясни кога да да светят лампичките!Когато е тъмно или когато работи осветлението?
plamen6703 - майстор
Какво му е хубавото, като поне това е написал кога да светят
Искам да сложа на няколко прекъсвача контролни лампички, които да указват местоположението им в тъмното
:cool: ! :partyman:
Whiskey - специалист
Очевидно след като се слага лед индикация, която да спомага откриването на ключа в тъмното, то той трябва да работи когато е в позиция "изключено", т.е. когато когато не свети осветлението в помещението.

Надявам се тия дни да успея да тествам с кондензатор.
nikolov333 - майстор
Оригинално италианско решение.. :-D https://www.electroyou.it/forum/viewtopic.php?t=58255

"Можете да свържете крушката да работи, както е показано на диаграма 1, или ако имате налична неутрална точка в командния пункт (бутон), можете да използвате схемата 2; за да намериш директния фазов проводник на бутона …"
Прикачен файл:
44ec28b18fc0fafac7db457b4669367ed71ad7ac_3_650.png
44ec28b18fc0fafac7db457b4669367ed71ad7ac_3_650.png (20.98 KиБ) Видяна 1258 пъти

Тема "Как да си измайсторя нула..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: