Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Whiskey - специалист
Знам, че въпросът може да изглежда щурав, но съм изправен пред следната ситуация. Искам да сложа на няколко прекъсвача контролни лампички, които да указват местоположението им в тъмното. За съжаление обаче не мога да вържа лампичката успоредно с основния товар, защото се получава едно мигане (LED e). И ми е нужна нула за правилното свързване на контролната лампичка. На всички места успях да закарам оригинална нула без проблем, но имам две места, където просто няма от къде. Някакви идеи какво да направя?
FM STEREO - специалист
Тури на въпросните места лампи с сензор за движение и не се занимавай с глупости :wink:
Whiskey - специалист
Не ми върши работа сензор за движение.
hidrazin - майстор
Прекъсвачите са......
Товарите са ......
:partyman:
ValBo - специалист
Не знам до колко ще ти свърши работа моят съвет, но защо не сложиш някакви светещи в тъмното стикери? Има всякакви лунички, звездички и тн по китайските магазини. Не светят като глим лампа, но се виждат достатъчно добре нощно време.
Другият вариант е батерийно захранване на лампичката(диода).
Hoвoceлckи - майстор
Моят боб показва, че товарът е LED , а прекъсвача - класически ключ да осветление :-D
Whiskey - специалист
Да, точно такъв е случаят - лед товар и обикновен ключ. В конзолата - прекъсната фаза.
Hoвoceлckи - майстор
Има тук един някакъв специалист-електрончик пламен дето все се заяжда с нас "врачките". Сега след дадения жокер му даваме думата да ти предложи функционално решение :wink:
Whiskey - специалист
Аз мисля, че още от самото начало описах, че става дума за ЛЕД основен товар. Чудя се това нещо ако някъде се заземи, дали няма да се получи.
hidrazin - майстор
За кво ти е Пламен? Ти не моеш ли да отговориш на човека?
Решението е елементарно и класическо (днешно време)...
:partyman:

Тема "Как да си измайсторя нула..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: