Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, благодаря много предварително ако някой тук ме светне по въпроса...
Искам да използвам такъв двоен ключ с две глим лампи, фактически това са два прекъсвача в едно, и искам да го използвам да включвам и изключвам два реотана, съответно да е включен само единия или и двата или нито един на вентилаторна печка...
Свързвам го и лесно се прекъсва и включва, обаче искам да светят бутоните при включено положение на реотаните..
Те светват, обаче не едновременно с работата на реотаните..включил съм към шесте крачета кабелни обувки, като по средата са включени два проводника с фаза или нула, не съм мерил какво минава, а на другите 4-крачета са съответно дублирани кабели от реотаните..
Не знам дали става ясно какво съм направил с това обяснение, но за да светнат глим лампите трябва да изключа едната двойка жици към двете крачета..
Ще приложа снимка от телефона, допълнително..

ето снимка на ключето
https://leobg.com/produkt/l2333-%d1%86% ... %bb%d0%b0/
Мерси за съветите..надявам се да има
shadow__01 - майстор
Драсни една скица с Paint. Същата работа ще е вместо да правиш снимки.
nikolov333 - майстор
вт яну 15, 2019 2:18 pmfredifredi написа:
Здравейте, благодаря много предварително ако някой тук ме светне по въпроса...
Искам да използвам такъв двоен ключ с две глим лампи, фактически това са два прекъсвача в едно, и искам да го използвам да включвам и изключвам два реотана, съответно да е включен само единия или и двата или нито един на вентилаторна печка...
Свързвам го и лесно се прекъсва и включва, обаче искам да светят бутоните при включено положение на реотаните..
Те светват, обаче не едновременно с работата на реотаните..включил съм към шесте крачета кабелни обувки, като по средата са включени два проводника с фаза или нула, не съм мерил какво минава, а на другите 4-крачета са съответно дублирани кабели от реотаните..
Не знам дали става ясно какво съм направил с това обяснение, но за да светнат глим лампите трябва да изключа едната двойка жици към двете крачета..
Ще приложа снимка от телефона, допълнително..

ето снимка на ключето
https://leobg.com/produkt/l2333-%d1%86% ... %bb%d0%b0/
Мерси за съветите..надявам се да има
Точно така трябва да бъде за да ти светят глимките...
mironcho - специалист
Ето ти схема.

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (76.45 KиБ) Видяна 812 пъти
mironcho - специалист
Ето оригиналното приложение на копчето. В случая са две отделни но схемата е пак тая.

Прикачен файл

Маслен радиатор.jpg

Тема "Здравейте, въпрос относно свързване на двоен ключ с глим лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: