• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Доста се престараваш.Добре е да се спира бойлера при къпане но е пък смешно да го спираш при всяко миене на ръцете примерно.Стандартна ДТЗ 30ма е добре.
Gadnyara - специалист
Тези класове на ДТЗ, които цитирате, нямат отношение към тока на утечка. Класът би трябвало да показва времето за реакция - разликата е в липсата/наличието на закъснителна част. Оттам и цената е различна.

Добре да е 30mA, защото е под границата за опасен ток и е далеч от фалшивите сработвания, които предполага 10mA защита.
Клас АС имат време на сработване 2-10ms, при клас А е 20-30ms, т.е. изчаква поне един период на синусоидата при 50Hz и ако утечката се запази над граничната, сработва. За бойлер не е нужно да се слагат по-скъпите тип A (по шнайдерски si), защото при такъв товар няма кой да изработи хармониците, които тип si се опитват да игнорират. :wink:
nikolov333 - майстор
На теория нямат отношение, но практически имат отклонения и в праговете на изключване в зависимост от утечките.. :-D
Gadnyara - специалист
Достойно за уважение би било публикуването на доказателство за това твърдение. С удоволствие ще прочета такава публикация.
nikolov333 - майстор
Най-добре гледай, че четенето трудна работа.. :-D



След минута и 40 секунди.. ДТЗ 30мА тип А, изключва при 21мА утечка, но във веригата има включени консуматори, които генерират допълнителна утечка от около 9мА, така че явно си покрива параметрите.. :wink:



А в този тест, след шеста минута ДТЗ 30мА тип АС, изключва при 24мА утечка, без да са включени никакви консуматори.. :roll:
У нас съм с 30мА тип АС на ETI.. Вносителите са им правили лабораторни измервания и изключват на около 23мА.. да знаиш.. :partyman:
gunoff - специалист
пет яну 18, 2019 10:17 pmnikolov333 написа:
Най-добре гледай, че четенето трудна работа.. :-D



След минута и 40 секунди.. ДТЗ 30мА тип А, изключва при 21мА утечка, но във веригата има включени консуматори, които генерират допълнителна утечка от около 9мА, така че явно си покрива параметрите.. :wink:



А в този тест, след шеста минута ДТЗ 30мА тип АС, изключва при 24мА утечка, без да са включени никакви консуматори.. :roll:
У нас съм с 30мА тип АС на ETI.. Вносителите са им правили лабораторни измервания и изключват на около 23мА.. да знаиш.. :partyman:
Т. Е. считаш въпросните ДТЗ-ти за читави?
nikolov333 - майстор
Абсолютно.. и даже ме кефи, че изключват на по-ниски утечки, понеже и аз имам малко дете, а и инсталациите са ми нови.. Принципно ДТЗ 30мА АС се приема, че не в ред ако реагира при утечка <15 и >40мА, така че 22-25мА си е нормално и в норми, но по-добрият вариант е да реагира при по-малки утечки, от колкото при по-големи от 30мА, така че лично аз, нямам проблем.. :partyman:
Ей ти една вградена в контакт де реагира и при 18мА на 6.45мин.в клипа...



Само не знам дали показателите им "деградират" със времето, но за това си има уреди и лаборатории, а гледам че в чужбина им препоръчват проверки на 10 години.. :roll:
Прикачен файл:
IMG_20190119_212543.jpg

ETI принципно не са популярна марка у нас, но със сигурност не са еднодневки.. :-D
http://www.rittbul.bg/novini/nad-3000-e ... ta-portal/
http://www.etigroup.eu/about-us
Билян - специалист
пет яну 18, 2019 12:43 pmgunoff написа:
Е как - Елдом Океан, на 1,5 г... :)
Ако е с електронно управление на натурела си има защита в управлението
Инженер Ганев - напреднал
Не си харчи парите за глупости с тези дефектнотокови защити, ще имаш ядове.
Ще изключва кога трябва и не трябва и ще стоиш неокъпан.
Тази защита няма да премахне кофти ефекта на потенциала на НУЛАТА спрямо ЗЕМЯ,
зависи каква ти е инсталацията, но тази потенциална разлика може да достигне 30 V,
усеща се като се миещ. Най доброто за бойлера е ЗАЗЕМЛЕНИЕ, трябва да бъде здраво и сигурно.
Като ще харчиш пари, по-добре ги дай за това.
bycec - специалист
Колкото и неприятно да е за някои, Ганев е прав !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за дефектнотокова защита за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: