• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
нед яну 20, 2019 9:50 pmnikolov333 написа:
нед яну 20, 2019 9:15 pmИнженер Ганев написа:

А дали ДТЗ щеше да спаси мой познат, който загина от бойлер докато се къпе,
защото НУЛАТА била прекъснала в електромерното табло, т.е. преди евентуална ДТЗ.
Ако имаше заземление това нямаше да се случи.
За това електромерното табло се заземява повторно и от там се прави трипроводна инсталация, поне според новите изисквания във връзка с ДТЗ-тата..
Това пояснение, прочете ли го, понеже го коригах докато си писал поста .. Ч.. :lol: :partyman:
Последна промяна от nikolov333 на пон яну 21, 2019 9:57 pm, променено общо 1 път.
mironcho - специалист
Къде е това ново изискване? член, алинея...? не се бъзикам, може да съм пропуснал
nikolov333 - майстор
Днеска не съм в "настроение" да ти отварям очите с алинеи и членове.. :-D :partyman:
mironcho - специалист
Ще, почакам до утре или май има да чакам доста, защото няма такова изискване :-D :axe: Май го има само в твоя "напраи сам" самоучител.
Престани да натрапваш личните си не съвсем точни представи за материя, която си учил в този форум и си практикувал само в кухнята и хола си.
nikolov333 - майстор
Не ставай смешен, няма да ти е за първи път.. :-D
Казах ти, че не съм в настроение да те образовам, но понеже в твоя случай ходенето на училище явно е без резултат, ще те светна, че изправно ДТЗ ще сработи при утечка към земя, дори и ако изобщо не му е включена нулата.. :idea:

П.П. И вземи си записвай, какво ти пее радиото, че с комплекси и плиткоумие, далече не се стига.. :!:
hidrazin - майстор
Приятно гледане...
Ако някой не разбира, да свирка че да обяснявам. :-D



:partyman:
nikolov333 - майстор
Точно, за това допълних в оня пост, че трипроводната инсталация се изпълнява след заземителя и не се обединява с нулата след това, а къде го пише в наредба 3, за мен лично е през оная ми работа.. mironchо да чете и да се образова, пък аз ще си уча по форумите, да си знам за хола и кухнята и да не ми влизат "разбирачи"у нас.. :prayer: :partyman:

П.П.В тая връзка, някой да е чел по форумите :-D , как да накарам ЕРП-то да си провери дали е в норми, заземяването на касетата пред блока..? :?:
hidrazin - майстор
ср фев 06, 2019 10:55 pmnikolov333 написа:
В тая връзка, някой да е чел по форумите :-D , как да накарам ЕРП-то да си провери дали е в норми, заземяването на касетата пред блока..?
За теа неща няма какво да прочетем у форумите, пък и не е здравословно.
Чак да ги накараш - едва ли. По-скоро срещу заплащане но нямат такава услуга в ценоразписа.
Пък дори по някакви неведоми пътища да го измериш - и кво от това?
Първо трябва да знаеш колко трябва да е - провери, може да го пише някъде из форумите. :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
.. :-D колко по-близо до 0-та по-добре.. По форумите съм чел 5 за 4-ри, но тука ще цитирам Емил, понеже той напоследък не пише.. :-D :lol: :lol: :partyman:
viewtopic.php?t=51823#p719272 И още нещо от интернет.. http://www.engineering-review.bg/bg/zem ... ne/2/2109/
hidrazin - майстор
Цъ. Нищо общо с питането ти.
Жокер - Пише го в ... Наредба 3 :lol:
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за дефектнотокова защита за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: