• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!

Имам следното питане:
Имам 3 двойки девиаторни ключове ( 2 двойни и един единичен).
С цел оптимизиране искам от едната страна да заменя 3те девиаторни с 1 троен обикновен (ще бъде wifi ключ) , а от другата страна да останат 3 единични ключа, които реално няма да се ползват и ще ги има само, защото са сложени. Ще има само 3 единични лампи.

Възможно ли е да се направи? Блокът е ново строителство (2018).

Благодаря предварително!
iliya_i - майстор
пет яну 18, 2019 7:45 pmNopester написа:
Здравейте!

Имам следното питане:
Имам 3 двойки девиаторни ключове ( 2 двойни и един единичен).
С цел оптимизиране искам от едната страна да заменя 3те девиаторни с 1 троен обикновен (ще бъде wifi ключ) , а от другата страна да останат 3 единични ключа (Тези ги замости и остави само физически, с декоративна цел, защото ако някой ги пипне по грешка, после ще пишеш нова тема "Що не ми свети тая ламБа"), които реално няма да се ползват и ще ги има само, защото са сложени. Ще има само 3 единични лампи.

Възможно ли е да се направи? Блокът е ново строителство (2018).

Благодаря предварително!
mironcho - специалист
Какво пречи пак да си е девиатор - ако релето на wifi-то е с превключващ контакт.
nikolov333 - майстор
Проблема при комбинацията на девиаторен със смарт ключ с NO/NC контакти е, че смарт-а не знае в какво положение е девиатора и при промяна на положението на контактите му, се обръща и значението на ВКЛ/ИЗКЛ. в приложението с което го управлявате.. И аз смятам, че не трябва да се залага само на смарт управление и най-доброто е комбинацията от двете, но не е просто за реализиране.. В клипа е едно от решенията, с девиатори, токов сензор и NodeMCU, понеже без софтуер според мен поне, няма начин да стане, а девиаторите по принцип не ме кефят, точно заради променливите положения на позицията на копчето им и когато се налага многоточково управление на осветлението, предпочитам да използвам пуш бутони..

пет яну 18, 2019 8:07 pmiliya_i написа:
пет яну 18, 2019 7:45 pmNopester написа:
Здравейте!

(Тези ги замости и остави само физически, с декоративна цел, защото ако някой ги пипне по грешка, после ще пишеш нова тема "Що не ми свети тая ламБа"),
Хаха :) Ако някой ги пипне ще трябва после да се пускат от там пак нали?
iliya_i - майстор
съб яну 19, 2019 6:38 amNopester написа:
пет яну 18, 2019 8:07 pmiliya_i написа:
пет яну 18, 2019 7:45 pmNopester написа:
Здравейте!

(Тези ги замости и остави само физически, с декоративна цел, защото ако някой ги пипне по грешка, после ще пишеш нова тема "Що не ми свети тая ламБа"),
Хаха :) Ако някой ги пипне ще трябва после да се пускат от там пак нали?
Аха, май схвана :-D
А относно идеята - аз лично не я харесвам. Предпочитам си механичните ключове. Може би защото съм старомоден.
Но доброволно в роб на телефона си няма да се превърна!

Да цъкам на телефона, за да си светна лампата - [-X
hidrazin - майстор
Заигравките със СМАРТ простотиите са напълно безмозъчни.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Има смисъл само при осветление с много кръгове, защото позволява различни комбинации между тях и евентуално за "имитация" на присъствие...
hidrazin - майстор
Много, много, колко да са много? Максимум 3-4. Все пак човешкия мозък си има ограничения.
В норма човек може да запомни 7±2 елемента при еднократно подаване (думи, цифри, фигури).
Значи 5 елемента (кръга) а за някои хора вероятно и по-малко... :-D
От там нататък трябва да се обучава за да ги запомни.
Демек започва едно чудене "Ся коя ламБа трябваше да пусна, да е еВа у ламБата..."
Ефекта присъствие може да се осигури от елементарно НЕ СМАРТ устройство.
А най-добре със СОТ.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Точно така е, но примерно при управление на осветлението от няколко точки с пуш и три осветителни кръга в една зона, за да включиш или изключиш заедно два или три от тях, нещата се усложняват, точно заради необходимостта да знаеш и помниш кой пуш за кой кръг е и да се ориентираш кои кръгове в какво състояние са за да ги светнеш или загасиш и това не може да стане с един бутон.. У нас имам точно такъв проблем и затова се принудих да ползвам радио управляеми ключове с дистанционни, в комбинация с еднопосочни и двупосочни пушове, ама на теб ти е ясно, понеже за това се регистрирах във форума преди повече от 10 години.. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Девиатоерен към обикновен ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: