• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Whiskey - специалист
Здравейте колеги,

Не знам как да го обясня. Преди три седмици сложих 9 бр. лунички - лед, последователно свързани, 220 волта. Всичко си беше точно, светят страхотно. Днес обаче за първи път ми направи впечатление, че се чува нещо като бръмчене. Звук, който досега не съм чувал. Свалих всички лунички, не е от крушките като че ли. Една да сложа на целия кръг - пак се чува, макар и по-слабо.

По-рано през деня свързвах девиаторни ключове - работеха. Но пак не знам дали е бръмчало или не, тъй като работеше печка и е възможно да не съм чул. Сега обаче подавам ток директно в началото на кръга - бръмчи. Т.е. елиминирал съм абсолютно всичко. Какво може да е станало? Идеи? Крушките не са димируеми, няма нищо друго вързано на кръга.
ky-kyy - майстор
Как ги свърза "последователно"? :?
Whiskey - специалист
Всяка следваща луна се захранва от предходната, но връзките са правени като са събирани три проводника - примерно идваща фаза, фаза луна, излизаща фаза. По същия начин и нулата. Т.е. ток си отива до всяка фасунга самостоятелно и няма значение някъде има или няма крушка.
moimoimoi - майстор
да не се получава някакъв резонанс и за това да се чува
пробвай да светнеш 1-2 лунички като крушките да не са монтирани а да си висят от отворите в тавана
Whiskey - специалист
Не, не е резонанс. Това беше едно от първите неща, които проверих. Кабелът е многожилен, 1 кв.мм.
Гост - специалист
съб яну 19, 2019 8:10 pmWhiskey написа:
Всяка следваща луна се захранва от предходната, но връзките са правени като са събирани три проводника - примерно идваща фаза, фаза луна, излизаща фаза. По същия начин и нулата. Т.е. ток си отива до всяка фасунга самостоятелно и няма значение някъде има или няма крушка.
Значи си ги свързал успоредно, не последователно.
И аз не съм много на "ти" с тоците и където не разбирам- гледам да не пипам, но щом основни неща в електротехниката не знаеш- май е по-добре да не пипаш кабели, а да си извикаш специалист.
Нищо лично. :partyman:
moimoimoi - майстор
или просто сложи друг модел луничка
velas - специалист
Жуженето идва от захранванията в луничките.
nikolov333 - майстор
А луничките, да не се димират..?
Whiskey - специалист
Да, вероятно причината е в самите лунички. Не се димират. Уж са хубави - Philips, но явно това не е гаранция. Засега ги оставям така, по-нататък ще мисля евентуално за други крушки. Тези ми харесаха преди всичко като визия, цветна температура, мощност и форма на светлоразпръскване, но явно няма пълно щастие.
  • 1
  • 2

Тема "Лед лунички - бръмчат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: